نوریان مطرح کرد؛

لزوم رعایت سه اصل عزت، حکمت و مصلحت در روابط با دیگر کشورها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد سازماندهی روابط کشورمان با جهان اسلام از جمله مهمترین فرصت های پیش روی کشورمان در دهه پنجم انقلاب محسوب می شود.

خانه ملت؛ اردشیر نوریان با اشاره به چالش ها و فرصت های پیش روی کشورمان در دهه پنجم انقلاب، گفت: سازماندهی روابط کشورمان با جهان اسلام از جمله مهمترین چالش های مقابل کشورمان است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان چالش منطقه ای کشورمان در دهه پنجم انقلاب، اظهار کرد: امروزه بازیگرانی مانند سعودی و امارات در زمره کشورهای اسلامی محسوب می شوند اما خلاف مصالح امت اسلامی حرکت می کنند که چالش جدی است لذا سیاست خارجی کشورمان باید طوری رفتار کند که بر این موضوع پیروز شود.

وی با اشاره به چالش فرامنطقه ای ایران در دهه پنجم انقلاب نیز، ادامه داد: کشورمان باید بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت روابط چندجانبه و دوجانبه با کشورهای مختلف ایجاد کند تا از این طریق بتواند اهداف انقلاب اسلامی را در برابر سلطه طلبی آمریکایی ها محقق کند.

کشورمان باید بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت روابط چندجانبه و دوجانبه با کشورهای مختلف ایجاد کند
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید فراموش کرد پروژه هایی مانند ایران هراسی و غیره نیز از جمله مسائلی هستند که در راستای چالش فرامنطقه ای تعریف شده است و باید برای خنثی کردن آن نیز اقدام جدی شود.

شکست سیاست های آمریکا و همپیمانانش در منطقه فرصتی مغتنم برای کشورمان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید فراموش کرد شکست سیاست های آمریکا و همپیمانانش در منطقه از جمله فرصت های پیش روی کشورمان در دهه پنجم انقلاب محسوب می شود، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید دستاوردهای انقلاب اسلامی برای کشورهای مختلف تشریح شود تا همگان بدانند که سیاست های ایالات متحده، رویکرد ضدبشری دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، در بخش مربوط به اقتدار انقلاب اسلامی و تغییر چالشها و شکست مستکبران بیانیه گام دوم انقلاب آمده است، ایران مقتدر، امروز هم مانند آغاز انقلاب با چالشهای مستکبران روبه‌رو است امّا با تفاوتی کاملاً معنی‌دار.

اگر آن روز چالش با آمریکا بر سر کوتاه کردن دست عمّال بیگانه یا تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران یا رسوا کردن لانه‌ی جاسوسی بود، امروز چالش بر سرِ حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه‌ی غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین‌های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشته‌ی حزب‌الله و مقاومت در سراسر این منطقه است.

و اگر آن روز، مشکل غرب جلوگیری از خرید تسلیحات ابتدایی برای ایران بود،‌ امروز مشکل او جلوگیری از انتقال سلاحهای پیشرفته‌ی ایرانی به نیروهای مقاومت است. و اگر آن روز گمان آمریکا آن بود که با چند ایرانی خودفروخته یا با چند هواپیما و بالگرد خواهد توانست بر نظام اسلامی و ملّت ایران فائق آید، امروز برای مقابله‌ی سیاسی و امنیّتی با جمهوری اسلامی، خود را محتاج به یک ائتلاف بزرگ از ده‌ها دولت معاند یا مرعوب میبیند و البتّه باز هم در رویارویی، شکست میخورد. ایران به برکت انقلاب، اکنون در جایگاهی متعالی و شایسته‌ی ملّت ایران در چشم جهانیان و عبورکرده از بسی گردنه‌های دشوار در مسائل اساسی خویش است./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، امنیت، دولت صهیونیستی، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها، صهیونیسم