ابطحی مطرح کرد ؛

نظامیان آمریکایی باید از عراق خارج شوند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ملت عراق در جریان مبارزات استقلال عراق در سال ۱۹۲۰، درمبارزه با انگلیسی ها نشان دادند که می توان اشغالگران را اخراج کرد، معتقدم بازهم عراقی ها می توانند اشغالگران آمریکایی را اخراج کنند.

 خانه ملت؛ محمدجواد ابطحی در خصوص اینکه مقام معظم رهبری فرمودند، نظامیان آمریکایی باید از عراق خارج شوند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در جریان سفر نخست وزیر عراق به ایران مطالب مهمی را بیان داشتند که از جمله این بیانات آن بود که باید ملت عراق مواظب باشد و تصمیمات دولتمردان عراقی بر این باشد که نظامیان آمریکایی از عراق خارج شوند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک طرف موضوع خروج نظامیان آمریکایی از عراق قانونگذاری است، بیان کرد: مجلس عراق باید حضور نظامیان آمریکایی در عراق را ممنوع کند.

وی افزود: پارلمان عراق باید دولت را ملزم کند تا از در اختیار قراردادن پایگاه‌های نظامی این کشور به آمریکایی‌ها امتناع کند، خود مردم عراق نیز باید مراقب باشند.

ابطحی ادامه داد: مردم این کشور اگر در صحنه باشند، اجازه نمی‌دهند حضور نظامیان آمریکایی‌ها تداوم یابد، متاسفانه دشمن سعی می‌کند با تفرقه افکنی بین گروه‌های مختلف و تشدید قومی‌گرایی نگذارد مردم در صحنه باشد، در حالی که اگر مردم در صحنه باشند آمریکایی‌ها قطعا احساس ناامنی می‌کنند از اینکه در کشور عراق حضور دارند این احساس ناامنی فقط احتیاج به نیروی نظامی ندارد بلکه مردم می‌توانند آمریکایی‌ها را خارج کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت عراق در جریان مبارزات استقلال عراق در سال 1920، درمبارزه با انگلیسی‌ها نشان دادند که می توان اشغالگران را اخراج کرد، معتقدم بازهم عراقی‌ها می‌توانند اشغالگران آمریکایی را اخراج کنند، راهپیمایی‌های مردمی می‌تواند سبب شود که عرصه بر آمریکایی‌ها تنگ شود./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، انقلاب، عراق