حسنخانی مطرح کرد ؛

تسریع بانک مرکزی در خصوص مصوبه هیات دولت درباره وام کشاورزان

نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در خصوص آیین نامه مصوبه هیات دولت درباره وام کشاورزان، گفت: لازم است این موضوع هرچه سریع تر پیگیری شود، چرا که کشاورزان و گلخانه داران معطل مانده اند.

خانه ملت؛ محمدرضا امیرحسنخانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی ضمن تشکر از رئیس سازمان برنامه و بودجه برای سفر پایان سالی که به استان خراسان جنوبی داشتند، گفت: وعده‌های بسیار خوبی به لحاظ تخصیص اعتبار به استان دادند، امیدواری ما این است این وعده‌ها به زودی محقق بشوند. قرار بود مبلغی برای اشتغال استان و پرداخت طلب پیمانکاران راه داده شود که هنوز عملیاتی نشده است. در خواست بنده این است که پیگیری کنند تا هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کشاورزان و دامداران در خراسان جنوبی، بیان کرد: هیات دولت در مورد وام کشاورزان مصوبه‌ای را ارائه کرد، اما متاسفانه بانک مرکزی در خصوص آیین‌نامه اجرای آن اقدام نکرده به همین دلیل کشاورزان معطل مانده‌اند و مردم در خصوص وام گلخانه‌داران منتظر هستند. لازم است که این موضوع عملیاتی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در خصوص تسهیلات اشتغال پایدار روستایی،خاطر نشان کرد: علیرغم جلسات بسیار زیاد و کار و تلاشی که مدیران انجام داده اند، متاسفانه اعتبار تخصیص یافته کافی نبود .خواهشمندم این اعتبار تخصیص پیداکند تا سرمایه گذارانی که به استان دعوت شده اند دلسرد نشوده و وام‌ها تحقق پیدا کند تا در سال رونق تولید خراسان جنوبی هم بتواند سهم خودشان را اجرا کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، استمهال وام کشاورزان