نجفی خوشرودی مطرح کرد ؛

تصویب کلیات طرح مقابله به مثل با اقدام آمریکا درباره سپاه توسط کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصویب کلیات طرح قانونی دو فوریتی اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در برابر تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده آمریکا در کمیسیون متبوعش خبر داد.

 خانه‌ملت؛ علی نجفی خوشرودی در تشریح نشست علنی امروز (یکشنبه 25 فروردین ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست که با حضور اعضای کمیسیون و نمایندگان ارگانهای ذیربط برگزار شد، کلیات طرح قانونی دو فوریتی اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در برابر تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده آمریکا با اتفاق آراء به تصویب کمیسیون رسید و در ادامه علاوه بر ماده واحده، دو ماده از این طرح به تصویب رسید.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر اساس این طرح به منظور اقدام متقابل در برابر اقدامات ایالات متحده آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی و از آنجا که این رژیم بر خلاف اصول مسلم حقوق بین الملل، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که مطابق با اصل یکصد و پنجاه قانون اساسی به عنوان یکی از ارکان حاکمیتی دفاعی ایران شناخته می شود، سازمان تروریستی خارجی اعلام نموده است.

وی ادامه داد: به موجب این قانون نیروهای فرماندهی مرکز آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنت کام) و سازمان ها و یا نهادهایی که تحت اختیار این فرماندهی علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام می کنند، تروریست اعلام می شوند و هر گونه کمک مالی، فنی، آموزشی، خدماتی و تدارکاتی و غیره به این نیروها همکاری در اقدام تروریستی محسوب شده و مرتکب به مجازات مقرر در ماده 508 قانون مجازات اسلامی و بخش تعزیرات مصوب 1 اردیبهشت ماه 1392 به اصلاحات و الحاقات بعدی محکوم می گردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در بند یک این طرح تصریح شده است که دولت جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر اساس تدابیر فرماندهی معظم کل قوا، در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای تروریستی که منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می اندازند، اقدامات متقابل و قاطع به عمل می آورند.

نجفی خوشرودی افزود: بند دو این طرح نیز اشعار می دارد که دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است با استفاده ظرفیت های حقوقی و سیاسی و دیپلماتیک بهره مندی نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای تروریستی موضوع این قانون را از تاسیسات، تجهیزات، منابع مالی و دیگر کمک های احتمالی کشورهای منطقه را به حداقل ممکن برساند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ادامه تصویب این طرح قانونی به جلسه روز دوشنبه (25 فروردین ماه) کمیسیون موکول شده است./

 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، تروریست ها، دولت صهیونیستی، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی