جاسمی مطرح کرد ؛

توسعه همکاری های ایران با کشورهای همسایه، تحریم را تبدیل به فرصت می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قطعا اگر مرز خسروی بازگشایی شود با توجه به اینکه روادید بین ایران و عراق لغو شده، عواید مناسبی به استان کرمانشاه می رسد.

 خانه ملت؛ سید قایسم جاسمی در خصوص روابط ایران و عراق، اظهار داشت: در قضیه برجام پس از عهدشکنی‌هایی که آمریکایی‌ها داشتند، به تدریج اروپایی‌ها نیز از میدان خارج شدند زیرا آمریکایی‌ها فشارهایی را بر وارد آوردند، در این شرایط ایران به دنبال توسعه روابط با همسایگان است.

توسعه همکاری‌های ایران با کشورهای همسایه، تحریم را تبدیل به فرصت می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اکنون که اروپا و آمریکا از برجام پا پس کشیده‌اند و ایران تحریم شده، می‌توانیم با توسعه روابط با کشورهای همسایه، این تهدید را تبدیل به فرصت کنیم.

وی افزود: از بین کشورهای همسایه نیز عراق یکی از کشورهای مثبت و دارای سابقه مناسبی با جمهوری اسلامی ایران است که در گزارشی که آقای ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد، شاهد رضایتمندی دستگاه دیپلماسی بودیم که ان شاءالله از این فرصت‌ها به نحو بهتری استفاده شود.

بازگشایی مرز خسروی با لغو روادید بین ایران و عراق بر معیشت مردم کرمانشاه اثر مثبت می‌گذارد

جاسمی ادامه داد: قطعا اگر مرز خسروی بازگشایی شود با توجه به اینکه روادید بین ایران و عراق لغو شده، عواید مناسبی به استان کرمانشاه می‌‍رسد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بازارچه‌های مرزی نیز در صورت توسعه می‌توانند به مردم کمک کنند، فعالیت بازارچه های مرزی می‌تواند تاثیر مثبتی بر معیشت مردم داشته باشد./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازارچه های مرزی، بازارچه های مشترک مرزی، خسروی، عراق، مرز