ناصری نژاد مطرح کرد ؛

ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای مهار سیل

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: میلیون ها تن گل و لایی که از سیل های اخیر در دشت ها و روستا ها به جای مانده ، مستعد ایجاد کانون جدید گردوغبار است.

 خانه ملت؛ مجید ناصری نژاد با اشاره به ورود میلیون‌ها تن گل و لای به مناطق سیل زده گفت: میلیون‌ها تن گل و لایی که از سیل‌های اخیر در دشت‌ها و روستا‌ها به جای مانده ، مستعد ایجاد کانون جدید گردوغبار است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه درصورت بروز خشکسالی خطر بروز گردوغبار استان خوزستان را تهدید می‌کند، گفت: تا کنون هیچ تصمیمی برای مقابله با این مسئله گرفته نشده است. بنده معتقدم مسئولان باید برای زمان خشک‌سالی استان از هم اکنون برنامه‌ریزی کنند چرا که این آب دائمی و ماندگار نخواهد بود، بهتر است آبها را به سمت دشت‌ها و تالاب‌ها هدایت کنیم، تا علاوه بر احیای تالاب‌ها از بلند شدن گرد غبار جلوگیری شود.

ناصری‌نژاد با انتقاد از دستگا‌ه‌های اجرایی کشور اظهار کرد: متاسفانه دولت به هیچ عنوان برنامه‌ریزی کلان و جامعی ندارد، بی تردید اگر دلسوزانه و آینده‌نگرانه نسبت به لایروبی رودخانه‌ها و استحکام سیل‌بندها اقدام کرده بود، امروز شاهد بروز چنین خسارات گسترده‌ای در استانهای خوزستان و لرستان نبودیم.

سدها کارایی لازم برای مهار سیل را ندارند / سدسازی خلاف مصالح کشور و محیط زیست است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه مدافعان سدسازی با بزرگنمایی اثرات سد در سیل‌های اخیر به دنبال ترویج احداث سد هستند، تصریح کرد: ما به شدت مخالف سدسازی در کشور هستیم چرا که نتیجه خوبی به همراه نداشته است. ما باید همین سدهای ساخته شده را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنیم و به دنبال احداث سد جدید نباشیم، بنده معتقدم ساماندهی رودخانه‌ها، افزایش استحکام سیل بندها، احداث خروجی مناسب برای آب و هدایت آب‌ها به سمت تالاب و دشت‌ها از صرف بودجه و اعتبارات کلان جهت سدسازی‌های سلیقه‌ای تاثیر بیشتری دارد.ما با سدسازی مخالفیم و این موضوع را مخالف منافع و مصالح کشور و محیط زیست می‌دانیم./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استان خوزستان، خوزستان، ریزگردهای خوزستان، سیل