صباغیان بافقی مطرح کرد ؛

ضرورت تقویت سد و آبخیزداری در کشور

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس گفت: چند سالی بود که ایجاد سد و آبخیزداری در کشور کنار گذاشته شده بود، اما باید با این هدف که بارندگی همیشه وجود دارد با جلوگیری از خسارت ها از بارش ها بهره برداری شود.

  خانه ملت؛ محمدرضا صباغیان بافقی با اشاره به اینکه شهر یزد از سیل های اخیر در امان بوده است، گفت: الحمدلله امسال به دلیل بارش‌ها سال خوب و پر خیر و برکتی که آغاز شده و با توجه به خشکسالی‌ها این بارش ها به نوعی نوید خوبی برای کشاورزان است.

بارش‌ها در استان یزد به نسبت سال‌های گذشته بهتر بود

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در استان یزد به نسبت سال‌های گذشته بارندگی بهتری داشتیم، اما سیل و خسارتی چه در استان یزد و چه در حوزه انتخابیه بنده که 5شهرستان مربوط به آن است وجود نداشته و از روز شنبه بارندگی‌ها آغاز شده و همچنان ادامه دارد که ان‌شاءالله این بارندگی نیز برای مردم خسارت و آسیبی نداشته باشد.

استان یزد آمادگی کامل در برابر بارش‌های سیل‌آسا دارد

وی افزود: بنده نماینده مردم بافق، خاتم، ابرکوه، مهریز و بهاباد هستم و این چند شهرستان در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته بیشتر در معرض بارندگی قرار گرفته است، اما از هر جهت آمادگی کامل برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی را داریم و دستگاه‌های مختلف امکانات و تجهیزات خود را مهیا کردند که اگر سیل اتفاق افتاد، برای اینکه خسارتی نداشته باشیم کمک کنند.

ایجاد سد و آبخیزداری نباید نادیده گرفته شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چند سالی بود که ایجاد سد و آبخیزداری کنار گذاشته شده بود، تصریح کرد: بارندگی‌های اخیر نشان داد که لازم است به نحوی عمل کنیم که همیشه احتمال بارندگی وجود دارد و به جای اینکه خسارتی ایجاد کند، از آن بهره‌برداری کنیم./
 

برچسب ها

احداث سدها، اخبار برگزیده، بررسی وضعیت سدها و عملکرد سدسازی در کشور