زاهدی تاکید کرد؛

یادگیری سبک زندگی، نسل آینده را تاثیرگذارتر می کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کشورهای غربی به سبک زندگی بیشتر توجه می کنند درحالی که توجه مدارس ایران به حفظیات است.

خانه ملت ؛ محمدمهدی زاهدی با اشاره به انتقاد عضو هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مبنی بر کم بودن ساعت آموزشی دانش‌آموزان ایرانی نسبت به استاندارد جهانی با رد این موضوع گفت: اینگونه نیست بلکه ساعت آموزشی ایران بیشتر از سایر کشورها است. بنده به کشورهای متعددی رفتم و از نزدیک مدارس و آموزش آنها را دیده‌ام. حتی مدارس سوئد و فنلاند که از آموزش و پرورش آنها تعریف می‌شود را نیز دیده‌ام اما متوجه شدم که کشورهای دیگر توجه جدی به مهارت و سبک زندگی می‌کنند.

کشورهای غربی به سبک زندگی بیشتر توجه می‌کنند درحالی‌که توجه مدارس ایران به حفظیات است
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جالب است که کشورهای غربی در آموزش و پرورش به ویژه در دوران کودکی توجه اساسی به سبک زندگی و مهارت زندگی می‌کنند در حالی که توجه اساسی مدارس ایران به حفظیات است.

یادگیری سبک زندگی، نسل آینده را تاثیرگذارتر می‌کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تغییر رویه در آموزش داشته باشیم، تصریح کرد: باید سبک زندگی را با توجه به گام دوم که از اساسی‌ترین محورها است، وارد مدارس کنیم چراکه این کار به نفع کشور است یعنی اگر بچه‌ای از کودکی قانونمندی، عدالت‌خواهی، نظم و موارد دیگر را یاد بگیرد به گونه‌ای که این موارد جزء زندگی و وجودش شود، نسل آینده به مراتب از نسلی که درحال‌حاضر وجود دارد، تاثیرگذارتر خواهد بود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تجهیز مدارس، تجهیز و نوسازی مدارس، تعمیر و نگهداری ساختمان مدارس