گودرزی مطرح کرد ؛

کشورها فعالیت های هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی را پذیرفته اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است اروپایی های قطعنامه های ۲۲۳۱، NPT و برجام را به خوبی خوانده اند اما در اجرای آن شیطنت می کنند.

 خانه ملت؛ مسعود گودرزی  با تأکید بر اینکه نحوه غنی سازی اورانیوم در مصارف صلح‌آمیز در NPT آمده است، گفت: جمهوری اسلامی عضو این پیمان است و NPT به عنوان سند مادر در حوزه منع گسترش سلاح های اتمی است.

کشورها فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی را پذیرفته‌اند

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سایر کشورها در بحث غنی سازی تمام فعالیت های ایران را رصد کرده و آن را پذیرفته اند و در توافقنامه آمده است که اجازه غنی سازی 190 هزار سو را داریم یعنی با فعالیت های هسته ای ایران و نوع آن که تماما صلح آمیز است، مشکلی ندارند.

وی ادامه داد: اروپایی ها به خوبی قطعنامه را خوانده اند اما شیطنت می کنند و می خواهند جمهوری اسلامی را از حق خود یعنی غنی سازی محروم کنند و اقدام سفیر فرانسه در واشنگتن نیز یکی از این اقدام های خبیثانه بود که با احضار سفیر فرانسه در تهران، ناچار شد توییت خود را علیه ایران حذف کند.

NPT فعالیت‌های هسته‌ای را محدود نکرده است

گودرزی در ادامه NPT را سند مادر برای فعالیت هسته ای عنوان و خاطرنشان کرد: وقتی در این سند غنی سازی البته صرفا برای مصالح صلح آمیز محدود نشده است، همه اعضا اجازه این فعالیت را دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: از سوی دیگر در هیچ کجای سند برجام نیامده است که بعد از سال 2025 جمهوری اسلامی اجازه غنی سازی نخواهد داشت./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، انرژی هسته ای، توافق جامع هسته ای، جمهوری اسلامی ایران، حزب جمهوری اسلامی، سلاح هسته ای