فولادگر مطرح کرد ؛

لغو رواید به گسترش مبادلات تجاری می انجامد

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت رایزن های اقتصادی یکی از بهترین راهکارها برای برون رفت از تحریم اقتصادی است، گفت: در حال حاضر ایران باید از ظرفیت کشورهای آسیایی برای گسترش روابط تجاری استفاده کند.

خانه ملت ؛ حمیدرضا فولادگر با اشاره به عملکرد رایزن‌های اقتصادی کشور، گفت: اگرچه رایزن‌های اقتصادی ظرفیت بالایی برای افزایش مبادلات تجاری ایران در شرایط تحریم دارند اما تاکنون نتوانستند به وظایف خود به درستی عمل کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معاونت اقتصادی یکی از ارکان وزارت امور خارجه در ساختار جدید است، افزود: بر اساس ماده9 قانون بهبود فضای کسب و کار وزارت امور خارجه موظف است ظرفیت‌های روابط خارجی و نمایندگی‌های سیاسی کشور در خارج را در خدمت تولیدکنندگان داخلی و سرمایه گذاران در ایران و به ویژه صادرکنندگان کالاها و خدمات قرار دهد.

لغو رواید به گسترش مبادلات تجاری می‌انجامد

وی اظهار کرد: براساس ماده10 قانون بهبود فضای کسب و کار وزارت امور خارجه موظف است با انجام اقداماتی از قبیل لغو روادید تجاری با کشورهای طرف تجاری، تنظیم توافقات صدور روادید تجاری بلندمدت و پرتردد و نظایر آن، ترتیبی اتخاذ کند تا اخذ روادید تجاری برای صادرکنندگان کالاها و خدمات فنی مهندسی از ایران و نیز تردد و اقامت داوطلبان سرمایه گذاری خارجی و مرتبطین آنها در کشور، به سهل ترین و سریع ترین شکل ممکن محقق شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگرچه وزارت امور خارجه اقداماتی برای بهبود عملکرد رایزن‌های اقتصادی انجام داده است اما باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

فولادگر با بیان اینکه استفاده از رایزن‌های اقتصادی یکی از بهترین راهکارها برای برون رفت از تحریم اقتصادی است، ادامه داد: در حال حاضر باید از ظرفیت کشورهای آسیایی و همسایه، هند، چین، روسیه به درستی استفاده کنیم.

ضرورت استفاده از توان مالی اتاق‌های بازرگانی برای رایزن‌های اقتصادی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان اینکه کشور باید توان دیپلماسی خود را در امر رایزن اقتصادی به کار گیرد، گفت: وزارت خارجه می‌تواند برای تامین منابع مالی مورد نیاز رایزن‌های اقتصادی از ظرفیت اتاق بازرگانی و وزارت اقتصاد و دارایی استفاده کند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، رایزنان اقتصادی