کبیری مطرح کرد ؛

ضرورت خدمات رسانی به معلولان

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه اماکن فرهنگی و تجاری ملزم به تجهیز امکانات برای معلولان هستند،گفت: برای دفاع از حقوق معلولان در کشور با خلاء قانونی روبرو نیستیم.

خانه ملت ؛ سیدتقی کبیری درباره وضعیت امکانات تجاری و فرهنگی برای معلولان در کشور،گفت: بنده معتقد هستم در زمینه خدمات رسانی به معلولان به نوعی زمان را از دست دادیم زیرا ما در زمان ۸ سال دفاع مقدس با توجه به رشادت های رزمندگان اسلام، شاهد معلولیت بسیاری از رزمندگان براثر جراحت جنگی بوده ایم.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای توسعه امکانات معلولان الزامی بود که پس از جنگ تحمیلی به جهت جراحت های جنگی معلولان، وضعیت توسعه زیرساخت شهری برای استفاده بهینه معلولان از امکانات شهری متحول شود اما متاسفانه این مهم عملیاتی نشد.

وی ادامه داد: در برخی از کشورها که تعداد معلولان در حدنرمال نیز قرار دارد، برای دفاع از حقوق معلولان شاهد هستیم که تمام امکانات رفاهی معلولان همسو با دیگر اقشار جامعه درنظر گرفته می شود.

اماکن فرهنگی و تجاری ملزم به تجهیز امکانات برای معلولان هستند

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه اماکن فرهنگی و تجاری ملزم به تجهیز امکانات برای معلولان هستند یادآورشد: برای دفاع از حقوق معلولان در کشور با خلاء قانونی روبرو نیستیم./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، لایحه حمایت از حقوق معلولان، معلولان