صباغیان بافقی مطرح کرد ؛

گام دوم انقلاب نگاه ویژه به جوانان دارد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: متاسفانه در ایران ضابطه و قانون حاکم نیست بلکه سلیقه و روابط، کارها را عملیاتی می کند و قانون به درستی اجرا نمی شود.

 خانه ملت؛ محمدرضا صباغیان بافقی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: 40 سال از انقلاب می‌گذرد و اگر چه در این مدت دستاوردهای بسیاری داشتیم اما به بعضی اهداف از جمله در زمینه بهبود وضعیت اقتصادی نسبت به منطقه و سیاست‌های کلانی که داشتیم، دست پیدا نکردیم. مقام معظم رهبری یک نقشه راهی را ترسیم کردند که در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، بهداشتی و صنعتی باید به کجا برسیم.

گام دوم انقلاب نگاه ویژه به جوانان دارد

نماینده مردم مهریز، یزد و بافق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید نگاه ویژه به استفاده از ظرفیت جوانان داشته باشیم که با پتانسیل و ظرفیت جوانان می‌توانیم به همه اهداف دست پیدا کنیم. بنده طبق مطالعه مختصری که از این بیانیه داشتم دیدم که مجموعه کاملا مفید و کاملی برای اهداف بلند مدت است اما متاسفانه در فاز عملیاتی، خیلی به اهداف نمی‌رسیم.

وی اظهار داشت: متاسفانه در ایران ضابطه و قانون حاکم نیست بلکه سلیقه و روابط، کارها را عملیاتی می‌کند. زمانی که برنامه پنجم توسعه تنها 25 درصد اجرایی شده و بودجه 60 درصد اجرایی می‌شود، یعنی ساز و کار قانونی وجود نداشته است. هر سال با عناوینی نامگذاری می‌شود اما بر طبق آن کارها عملیاتی نمی‌شوند؛ گام دوم انقلاب نیز همین حالت را دارد و باید ببینیم که مشکل کار از کجا است تا با حل مسئله کشور توسعه یابد.گام دوم انقلاب برنامه ایده‌آلی است و اینکه اگر در جامعه به گونه‌ای می‌شد که همه به قانون پایبند بودند و قانون ملاک بود، این برنامه بیانیه گام دوم اجرا می‌شود.

نه نظارت خوبی صورت می‌گیرد و نه قانون به خوبی اجرا می‌شود/ قانون باید حرمت پیدا کند

صباغیان در پاسخ به این سوال که نقش دولت و مجلس در این زمینه چیست، تصریح کرد: دولت باید قوانینی که مجلس مصوب می‌کند را اجرا کند و مجلس نیز باید نظارت کند اما متاسفانه نه نظارت خوبی صورت می‌گیرد و نه قانون به خوبی اجرا می‌شود. فقط قانون باید حرمت پیدا کند بنده 4 سال است که پیشنهاد می‌دهم که یک سال را به نام سال احترام به قانون بگذارید چراکه اگر قانون حاکم باشد، مشکل حل می‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه قانون حاکم نیست بنابراین برنامه‌ها و کارها به درستی انجام نمی‌شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انقلاب، بیانات رهبری، دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب