در نشست کمیته فرابخشی حمل و نقل درون شهری و برون شهری مطرح شد؛

15 راهکار نجات کشور از خودرومحور شدن حمل بار برون شهری

در نشست کمیته فرابخشی حمل و نقل درون شهری و برون شهری شورای تخصصی حمل و نقل مرکز پژوهش های مجلس 15 راهکار نجات کشور از خودرومحور شدن حمل بار برون شهری مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، ششمین جلسه کمیته فرابخشی حمل و نقل درون شهری و برون شهری شورای تخصصی حمل و نقل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بنابراین گزارش در ششمین جلسه کمیته فرابخشی حمل و نقل درون شهری و برون شهری که با حضور 25 نفر از مدیران و صاحب‌نظران بخش حمل‌ونقل کشور برگزار شد موضوع "تصویر کلان بخش حمل‌ونقل بار برون شهری" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است در این نشست نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس، شهرداری تهران، بخش جاده‌ای، بنادر، فدراسیون لجستیک، شرکت‌های مشاور حمل و نقل و تعدادی از اساتید دانشگاه حضور داشتند.

گفتنی است در این ادامه این نشست 15 راهکار نجات کشور از خودرومحور شدن حمل بار برون شهری مورد بررسی و تایید اعضا قرار گرفت که این راهکارها در چهارمین جلسه شورای تخصصی حمل و نقل کشور جهت تصویب مطرح خواهد شد.
شایان ذکر است «شورای تخصصی حمل و نقل» مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، تنها مرجع بحث و بررسی امور مشترک بین حمل و نقل درون شهری و برون شهری در زمینه مسافری و باری در کشور است که با عضویت 80 نفر از متولیان، مدیران، خبرگان و صاحب‌نظران حمل و نقل درون شهری و برون شهری تشکیل شده است و مسائل مختلف این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است.

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت خودرو کشور، انرژی و حمل و نقل، بالابودن هزینه های حمل و نقل، تجهیزات حمل و نقل، حمل و نقل