افتخاری مطرح کرد ؛

همه باید برای مدیریت بحران تلاش کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر سیل در استان پربارانی مانند گیلان خسارت به بار می آورد افرادی که سال ها با سوء تدبیر موجب تخریب جنگل، عدم رعایت حریم رودخانه ها، حذف مراتع و ساخت و ساز غیر اصولی شده اند باید پاسخگو باشند.

 خانه ملت، محمد مهدی افتخاری با بیان اینکه باران رحمت الهی است اما می تواند با عدم مدیریت و برنامه ریزی مطلوب و همچنین اقدامات غیر منطقی به زحمت و خسارت تبدیل شود، گفت: گرچه مقدرات از پیش تعیین شده اما طبق نص صریح قرآن، تقدیر می تواند تغییر کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: خداوند در بارش نزولات، تامین آب، مایه حیات، جریان رودها و ذخیره منابع را مقدر نموده اما زمانی که ما محیط زیست را تخریب کنیم، در تنظیم ذخیره سدها سوءتدبیر داشته باشیم، شهرها و سکونتگاه های خود را غیر ایمن بسازیم، به مسیل ها و رودخانه ها تجاوز کنیم و جنگل و پوشش گیاهی حوضه آبریز را از بین ببریم، بارش باران تبدیل به سیل و خسارت می شود.

وی ادامه داد: به طور قطع علت سیل اخیر ساختار برنامه ریزی غلط و مسئولانی هستند که سال ها خود را به خواب غفلت زده اند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس دهم، یادآور شد: اگر سیل در استان پربارانی مانند گیلان خسارت به بار می آورد افرادی که سال‌ها با سوء تدبیر موجب تخریب جنگل، عدم کنترل حریم و بستر رودخانه ها، حذف مراتع و ساخت و ساز غیر اصولی شده‌اند باید پاسخگو باشند.

همه باید برای مدیریت بحران تلاش کنند

افتخاری با بیان اینکه همه باید برای مدیریت بحران تلاش کنند، گفت: همچنین باید با تمامی امکانات برای حل مشکلات مردم بسیج شوند البته از مقام معظم رهبری که دستور ویژه بسیج امکانات نظامی را داده اند به صورت ویژه تشکر می کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: می طلبد با آسیب‌شناسی جدی از تکرار سوء مدیریت‌ها جلوگیری و همچنین جبران مافات صورت گیرد./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بحران، سیل، سیل زدگان