رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

محکومیت اقدامات ترامپ و دولت آمریکا در تضیع حقوق ملت ایران

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: باید از تنش و برخورد نظامی با آمریکا در منطقه دوری کنیم، زیرا آمریکا نتوانسته از شورای امنیت مصوبه ای ذیل فصل هفتم اخذ کند، به همین جهت تلاش می کند تا فضای برخورد نظامی در منطقه را ایجاد کند.

خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی در نشست علنی نوبت عصر سه شنبه ( 3 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: اقدامات ترامپ و دولت آمریکا در تضیع حق ملت ایران را محکوم می کنم و از وزارت خارجه درخواست می کنم تا در دیوان لاهه به دلیل نقض حقوق بشر، نقض حاکمیت و تهدید علیه امنیت ملی، از آمریکا شکایت کند.

عضو هیات رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بیان کرد: باید از تنش و برخورد نظامی با آمریکا در منطقه دوری کنیم، زیرا آمریکا نتوانسته از شورای امنیت مصوبه ای ذیل فصل هفتم اخذ کند، به همین جهت تلاش می کند تا فضای برخورد نظامی در منطقه را ایجاد کند.

وی تصریح کرد: ما باید ضمن حفظ اقتدار، کاملا هوشیار باشیم تا در دام آمریکا و صهیونیسم گرفتار نشویم.

رحیمی جهان آبادی در تذکر به وزیر علوم گفت: وضعیت دانشجویان خارج از کشور بسیار وخیم است، با افزایش قیمت دلار و مشکلاتی که برای آنها ایجاد شده، خانواده این دانشجویان نیز تحت فشار هستند و لازم است بانک مرکزی، وزارت علوم، تامین ارز دانشجویان خارج از کشور را سامان بدهند.

این نماینده مردم در مجلس در تذکر به وزیر نیرو گفت: در بارش های اخیر بخش عمده ای از آب به خارج از کشور رفت و سوال من این است که چرا سدهای منطقه به خصوص سد شهید دهقان آبگیری نشده و آب به افغانستان رفته است. همچنین وزیر نیرو باید توضیح دهد که چرا آبرسانی به روستاها همچنان دچار مشکل است و مسئولان استانی توانایی اجرا وعده های خود را ندارند.

وی در تذکر به وزیر نفت ضمن تشکر از بهبود وضعیت گازرسانی گفت: متاسفانه در بخشی از حوزه انتخابیه اینجانب گازرسانی به کندی انجام می شود.

عضو فراکسیون امید مجلس در تذکر به هیات رئیسه مجلس گفت: چرا سوال های من از وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش با گذشت ماه ها هنوز در صحن مطرح نمی شود./

 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اقتصاد نفتی، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صهیونیست