رنجبرزاده مطرح کرد ؛

راه حل کاهش آسیب های اجتماعی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی مسئولان نسبت به اجرای نظام رتبه بندی معلمان تاکید کرد که تنها راه حل کاهش آسیب های اجتماعی کشور در گرو ارتقاء جایگاه معلمان است.

خانه ملت؛ اکبر رنجبرزاده در نشست علنی نوبت عصر سه شنبه ( 3 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک انتصاب سردار سلامی به سمت فرمانده کل سپاه و تشکر از سردار جعفری که از آن تحت عنوان یکی از ذخایر ارزشمند انقلابی یاد کرد، در تذکر شفاهی گفت: در آستانه سالروز شهادت استاد مطهری قرار داریم بنابراین روز معلم را به همه فرهیختگان، اساتید ارجمند و معلمان کشور تبریک گفته، همچنین سالروز جهانی کارگر و تشکیل شوراها را نیز تبریک می گویم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیان تبریک در رابطه با معلمان کفایت نمی کند بنابراین از دولت می خواهم که با همکاری مجلس کمک کند تا نظام رتبه بندی معلمان یک بار به درستی و به طور کامل اجرا شود.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند و ناچار نباشیم که برای این بخش هزینه کنیم راه حل آن توجه به آموزش و پرورش و ارتقاء جایگاه معلمان است که در طول این چند دهه اخیر فراموش شده اند.

وی افزود: بی تردید راه نجات کشور در جهت کاهش آسیب های اجتماعی، حضور پررنگ معلمان در کلاس های درس و توجه به حوزه پرورشی بوده ضمن اینکه معلمان نباید دغدغه ی غیر از این داشته باشند تا بتوانند جامعه را به سمت و سویی هدایت کنند که بتوانیم بهره لازم را از این قشر زحمتکش ببریم و جامعه به سمت کمال پیش برود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر راه، تاکید کرد: هم اکنون راه مواصلاتی به غرب کشور از گردنه اسدآباد دچار فرونشست شده است و ضرورت دارد به سرعت اعتبار لازم به این بخش تزریق شود تا راه های روستایی اصلاح شود.

رنجبرزاده یادآور شد: تعدادی از روستاهای این منطقه مدتی است که با نبود پزشک عمومی مواجه هستند بنابراین باید وزارت بهداشت سامانه طرح پزشکان عمومی را باز کرده و دقت لازم را در این مورد داشته باشد چرا که این موضوع مردم این منطقه را با مشکل جدی مواجه کرده است./
 

برچسب ها

آسیب شناسی، احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید داخل، اقتصاد روستا، رونق، رونق اقتصاد، معلمان