برومندی مطرح کرد ؛

سپاه قلب تپنده مردم ایران است

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل کارگروهی برای حل مشکلات فرهنگیان شد.

 خانه ملت؛  محمدمهدی برومندی در نشست علنی سه شنبه ( 3 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک روز کارگر و معلم، گفت: از دولت و مجلس درخواست می کنم کارگروهی برای حل مشکلات فرهنگیان تشکیل شود.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از رهبر انقلاب برای انتصاب شایسته سردار سرلشکر به فرماندهی سپاه پاسداران قدردانی می کنم؛ وی به عنوان چهره ای انقلابی، دلسوز و شجاع منشاء خدمات ارزشمندی در سپاه پاسداران بوده و بی شک موجب توانمندی سپاه خواهد شد.

سپاه در قلب ملت ایران است

وی ادامه داد: ضمن تقدیر از زحمات سردارسرلشکر جعفری، باید اذعان کرد سپاه در قلب ملت ایران است، سپاه از بطن مردم و در کنار مردم است و ملت ایران با افتخار تمام در کنار سپاه پاسداران ایستاده است و همانگونه که سپاه در تمام سختی ها و مشکلات جان برکف در کنار مردم بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: آمریکا حامی تروریست به دلیل شکست داعش کینه عمیقی از سپاه دارد و اقداماتش در قبال سپاه پاسداران بیانگر عمق دشمنی آنها با ملت ایران است. ما برای مردم آمریکا بسیار متاسف هستیم که از هم اکنون رییس جمهور آمریکا در واقع نتانیاهو است و وی با دیکته تصمیماتش به ترامپ هزینه های سنگین و غیرقابل جبرانی را به مردم این کشور تحمیل می کند و تصمیمات غیرقانونی ترامپ در حوزه بین المللی چهره این کشور را بیش از گذشته مخدوش کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: وزیرخارجه آمریکا روز گذشته گفت که تحریم های ایران با هدف حمایت از مردم ایران است. وی باید پاسخ دهد آیا رفتار غیرانسانی در جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه کشورهای مختلف به ایران، آیا حمایت از مردم ایران است؟ آیا تحریم های دارویی، فشار بر اقتصاد ایران و تلاش برای فقیر شدن مردم به معنای حمایت از مردم است یا دشمنی آشکارا است.

برومندی خطاب به وزیرخارجه آمریکا، گفت: آیا حمایت از داعش و گروه های تروریستی و تلاش برای ایجاد ناامنی و ترور در داخل ایران، حمله به خانه ملت، شهادت سربازان سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان و شهادت مردم در رژه اهواز به معنای حمایت از مردم ایران است. با این اقدامات راه به جایی نمی برید و وحدت مردم نیز افزون تر خواهد شد.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: همه گروه های مردمی و سیاسی حول محور رهبر انقلاب باید متحد و منسجم باشند و بدانیم که هدف دشمن ایجاد تفرقه، اختلاف و تجزیه ایران عزیز و هرج و مرج است.

وی در تذکری به رییس جمهور، ادامه داد: چرا علی رغم مصوبه مجلس از سال 95 در تبصره قانون اصلاح قانون بودجه 95 که مقرر شد سود تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان توسط دولت و از محل تسعیر ارز که هیات وزیران نیز مصوب کرد، پرداخت شود اما متاسفانه بانک مرکزی به دلایل گوناگون مصوبه مجلس را اجرایی نمی کند؟

این نماینده مردم در مجلس دهم در این راستا تصریح کرد: چرا قانونی که به صرفه و صلاح کشاورزان، دامداران و عشایر و تولید کنندگان خرد است اجرایی نمی شود؟ لذا از نمایندگان می خواهم پرونده تبصره 16 بودجه 98 در خصوص موارد مذکور را در صورت استنکاف بانک مرکزی بر اساس آیین نامه مجلس به قوه قضائیه و سازمان بازرسی ارسال کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: اتفاقی که در قاچاق سوخت و دام افتاد متاسفانه اینک در موضوع گندم و نان در حال وقوع است. قمیت خرید تضمینی گندم باید به فوریت افزایش یابد تا مانع قاچاق شود.

برومندی گفت: 200 هزار هکتار گندم کشور در سیل از بین رفته است، لذا از قاچاق گندم باقی مانده با خرید با قیمت منصفانه توسط دولت جلوگیری شود.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، در تذکری به وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: چرا معاونین این وزارتخانه به دستور وزیر توجه نمی کنند و چرا این وزارتخانه در تملک زمین ایستگاه راه آهن مرودشت عاجز است؟ چرا عملیات احداث قطار حومه ای مرودشت-شیراز علی رغم صدور دستور لازم، آغاز نشده است؟ چرا زیرگذر حاجی آباد بخش مرکزی مرودشت و پاسارگاد تکمیل نمی شود؟ چرا در تکمیل پل درودزن و محور مرودشت-درودزن تعلل می شود؟.

وی در این راستا، ادامه داد: چرا به محور ارسنجان به خرامه که به جاده مرگ تبدیل شده است، توجهی نمی شود و این پروژه تکمیل نمی شود؟. راه های بخش کام فیروز غیرقابل تحمل است و نیاز به ترمیم و روکش فوری دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از وزیر بهداشت درخواست می شود برابر اقدامات و پیگیری های انجام شده نسبت به راه اندازی بخش جراحی قلب بیمارستان مرودشت اقدام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: از وزیر نیرو درخواست می شود نسبت به تکمیل پروژه آبرسانی شهرهای ارسنجان، آبرسانی به روستاهای شهر رام جرد و روستاهای شرق مرودشت و رحمت جنوبی در بخش سیدان اقدام شود.

برومندی گفت: ضمن تشکر از وزارت نفت، تسریع در تکمیل گازرسانی کام فیروز مورد انتظار است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درخواست می شود هرچه سریع تر نسبت به تکمیل پروژه ساماندهی ورودی تخت جمشید و پاسارگاد اقدام شود.

وی ادامه داد: از وزیر جهاد کشاورزی درخواست می شود برنامه ریزی برای کشت برنج و غیره در بخش کام فیروز را در دستورکار خود قرار دهد، زیرا کشاورزان کام فیروز سالهاست که از درآمدی برخوردار نیستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از دولت درخواست می شود به بانک ها تذکر دهد، زیرا آنها به کشاورزان فشار مضاعفی را وارد می کنند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انقلاب اسلامی، بنیه دفاعی، بودجه دفاعی، تقویت بنیه دفاعی کشور، جمهوری اسلامی ایران، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی