کمال دهقانی فیروز آبادی مطرح کرد؛

کشورهای بازار هدف جمهوری اسلامی ایران از تصمیم آمریکا تبعیت نخواهند کرد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه صادرات نفت ایران هیچ گاه به صفر نخواهد رسید، گفت: عربستان و امارات راه کویت زمان حمایت از صدام حسین را در پیش گرفتند.

خانه ملت؛ کمال دهقانی فیروز آبادی با اشاره به عدم تمدید معافیت‌های نفتی ایران، گفت: صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به صفر نخواهد رسید، لذا آبرو و حیثیت آمریکا و کشورهایی مانند عربستان و امارات که از این تصمیم غیرعقلایی و منفعت طلبانه آمریکا حمایت کردند، از بین خواهد رفت.

غفلت عربستان و امارات در تامین منافع آمریکا

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهایی چون عربستان و امارات غافلند که در جهت منافع ملی آمریکا حرکت می‌کنند نه در جهت منافع ملی مردم خود بنابراین دیر یا زود متوجه اشتباه خود خواهند شد همانگونه که کویت یک زمانی به صدام کمک کرد و بعد از آن متوجه هزینه‌ها گزافی که پرداخت شد.

کشورهای بازار هدف جمهوری اسلامی ایران از تصمیم آمریکا تبعیت نخواهند کرد

دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: عربستان و امارات ما را یاد حمایت تمام و کمال کویت از صدام حسین می اندازند، جمهوری اسلامی ایران ابزارهای لازم برای صادرات نفت دارد، نفت کالایی که نیست که به راحتی بتوان در بازار تحریم کرد یا در صادرات آن اخلال ایجاد کرد زیرا تاثیرات بسیاری در بازار خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: ترکیه و روسیه همانند گذشته از ایران حمایت می‌کنند همانطور که علیه آمریکا موضع گرفتند، کشورهای بازار هدف جمهوری اسلامی ایران نیز از آمریکا تبعیت نخواهند کرد، بنابراین ما هیچ نگرانی بایت تحریم نفتی نخواهیم داشت./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اقتصاد بدون نفت، اقتصاد نفتی