میرزایی مطرح کرد؛

برنامه ریزی کارشناسی برای مقابله و خنثی کردن اقدامات آمریکا

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:ترامپ تصمیم گرفته که گام به گام در اقداماتی که از قبل علیه ایران گرفته است را عملی کند ولی ما باید مجموعه ای از اقدامات کارشناسی را برای مقابله و خنثی کردن اقدام آمریکا طراحی و به مرحله اجرا بگذاریم.

خانه ملت؛ جلیل میرزایی در خصوص تحریم های نفتی ایران از سوی آمریکا با بیان اینکه تا به الان تجربه ای به این صورت نداشتیم افزود: در دور قبلی در زمان رییس جمهور سابق آمریکا تحریم هایی که اعمال می کرد گاها از برخی موارد چشم پوشی می کرد و نادیده می گرفت ولی در حال حاضر با دولتی سر و کار داریم که عزم خود را برای فشار وارد کردن به ایران جزم کرده است.

در شرایط فعلی حاضر به بحث کارشناسی نیستیم

متاسفانه در خصوص مسائلی مهمی از جمله این تحریم ها، بحث کافی نداریم و حاضر نیستیم که به صورت کارشناسی به تجزیه و تحلیل قضیه بپردازیم و بتوانیم راه کارهای مناسبی برای مقابله و برون رفت از آن پیدا کنیم.

وی بیان کرد: متاسفانه در کشور در خصوص مسائلی مهمی از جمله این تحریم ها بحث نمی کنیم. از آنجایی که نگران اجرای تحریم‌ها و فشار‌ها هستیم حاضر نیستیم که به صورت کارشناسی به تجزیه و تحلیل قضیه بپردازیم و بتوانیم راه کارهای مناسبی برای مقابله و برون رفت از آن پیدا کنیم.

میرزایی با تاکید بر اینکه برای چگونگی مقابله با این اقدام آمریکا استراتژی لازم را نداریم، ادامه داد: در این رابطه که چگونه می توانیم دولت آمریکا را تحت فشار بگذاریم و در این راستا چه ابزارهایی داریم تا بتوانیم آمریکا را از این تصمیمش منصرف کنیم، صحبتی نمی‌کنیم ولی مطمئنا آمریکا نمی تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

دولت و مجلس باید به اجماع برسند

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما بعد از اینکه اتفاقی می افتد سعی می کنیم خود را با آن تطبیق بدهیم ولی باید از قبل، مفروضات لازم را مشخص کرده و متناسب با مفروضات، اقداماتی را تعریف و پیش گیری کنیم و راه های مقابله ای مان هم معطوف به هدف پیشگیری باشد، در این راستا دولت و مجلس به اجماع نظر برسند ولی متاسفانه در این زمینه ها کم بحث می کنیم.

تمام دستگاه ها باید پشتیبان وزیر نفت باشند

وی افزود: وزارت امورخارجه، سپاه، ارتش و وزارت اطلاعات باید با تدابیر سیاسی و در نظر گرفتن تمام جوانب، حامی وزارت نفت باشند زیرا صرفا موضع وزیر نفت کافی نمی باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آنچه که امروز برای ما مهم است این است که ترامپ تصمیم گرفته که گام به گام در اقداماتی که از قبل علیه ایران گرفته است را عملی کند ولی ما باید مجموعه‌ای از اقدامات کارشناسی را برای مقابله و خنثی کردن اقدام آمریکا طراحی و به مرحله اجرا بگذاریم.

پایان

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، افت قیمت نفت، انرژی