جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

سکوت مجامع بین المللی و ادعای حقوق بشر در آمریکا

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است سکوت مجامع بین المللی و ادعای حقوق بشر در آمریکا طنز تلخی است که بیش از پیش رژیم آل سعود را به سمت وحشی گری سوق داده است.

 خانه‌ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به جنایت اخیر رژیم آل سعود علیه شیعیان عربستان که منجر به اعدام 37 شیعه به جرم تروریسم شد، گفت: شیعیان عربستان در شرایط امروزی مورد ظلم مضاعف هستند در حالی سازمان های حقوق بشری سکوت اختیار کرده اند.

عدم برخورد جدی با وحشی‌گری آل سعود باعث جری‌تر شدن آنها شده است

نماینده مردم فسا بر همین اساس تصریح کرد: عده ای مثل ترامپ یا برخی کشورهای اروپایی به عنوان دیده بان و مدافع حقوق بشر همواره دم از حمایت از حقوق ستم دیدگان می زنند که در واقع طنز تلخی است.

وی ادامه داد: تاریخ ثابت کرده و تجربه نشان داده است که تا زمانی که با دژخیمان و خونخواران جهان برخورد نشود در دفعات بعد اقدامات وحشیانه تری از خود نشان می دهند چنانچه جنایت رژیم آل سعود در قضیه خاشقجی تنها چند روز و در نهایت چند ماه سر و صدا کرد اما بعد از آن همه ساکت شدند.

دلارهایی که چشمان غرب را به روی جنایات سعودی‌ها کور است

جمالی نوبندگانی در ادامه با بیان اینکه سعودی ها با پرداخت رشوه به سازمان های حقوق بشری به اقدامات وحشیانه و جنایات خود ادامه می دهند، عنوان کرد: زمانی که یک جاسوس در ایران به 4 سال زندان محکوم می شود، صدای حقوق بشر در همه جای دنیا بلند می شود و مقامات رده بالای این کشورها برای این جاسوس ها مایه می گذارند اما وقتی می بینند این همه اعدام وحشیانه در عربستانی صورت گرفته که از آنها حمایت مالی می کند، صدای از آنها در نمی آید.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی بان کی مون اعتراف کرد که به خاطر دلارهای عربستان است که گزارش جرایم جنگی سعودی ها علیه زنان و کودکان یمن را قرائت نمی کند و همین اقدام باعث جری تر شدن سعودی ها می شود لذا امروز شاهد یک وحشی گری نوین در دنیا هستیم که سردمدار آن در حال حاضر بن سلمان، ترامپ و نتانیاهو است./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، اقتصاد نفتی، عربستان