رنجبرزاده در تحلیل گام دوم انقلاب:

صنعت و دانشگاه باید با اشتغال پیوند بخورد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: ضرورت دارد تا افراد متخصص ، متعهد، توانمند و پر انرژی و با نشاط در گام دوم انقلاب در میدان های عملیات حضور پیدا کنند و بتوانند این گام دوم انقلاب را به پیش ببرند.

خانه‌ملت، اکبر رنجبرزاده با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: گام دوم انقلاب به تعبیر مقام معظم رهبری یعنی مرحله رشد، شکوفایی و ثمردهی انقلاب اسلامی و در این مقطع از انقلاب اسلامی نیاز است تا این نهالی که هم تنومند و هم پرثمر و با طراوت و بانشاط شده، فنی‌تر، تخصصی‌تر و دقیق‌تر مراقبت شود تا ثمرات آن مورد استفاده همه ملت ایران قرار گیرد و حتی میوه پر ثمر این درخت قابل صادرات نیز باشد.

به کار گیری افراد متخصص جوان ضروری است

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گام دوم انقلاب انتظار می‌رود که ثمرات این درخت گسترش پیدا کند و ضمن استفاده از آثار و برکات آن برای جامعه، برای دیگر جوامع نیز قابل نقل و انتقال و بهره‌برداری باشد بنابراین ضرورت دارد تا افراد متخصص، متعهد، توانمند و پر انرژی و با نشاط در گام دوم انقلاب در میدان‌های عملیات حضور پیدا کنند و بتوانند گام دوم انقلاب را به پیش ببرند.

اکنون مرحله اطمینان بخشی و تثبیت پایه‌های انقلاب است

وی اظهار داشت: به اعتقاد بنده اکنون مرحله اطمینان بخشی و تثبیت پایه‌های انقلاب است و اگر در دهه‌های قبل ممکن بود کمی تزلزل در ثبات احساس شود اما اکنون این احساس وجود ندارد و با اطمینان خاطر جاده تثبیت و ریل‌گذاری شده است. البته به این درخت تنومند نیز قطعا سنگ‌اندازی‌های بسیاری می‌شود اما هیچ گاه نمی‌تواند شاخه‌ای از این درخت را بیندازد و اثرات تخریبی برای آن ایجاد کند.

جهش گام دوم انقلاب برای دشمنان نگران کننده است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انعکاس این توانمندی‌ها، حرکات و جهشی که در گام دوم انقلاب اتفاق افتاده و سرعت خواهد گرفت، برای دشمنان نگران کننده و برای دیگر کشورها خیره کننده خواهد بود و باید هم آماده سنگ‌پرانی‌های دشمن به این درخت پرنشاط و با طراوت باشیم که در حال ثمردهی است و هم باید مانند یک باغبان به صورت تخصصی و فنی مراقبت کنیم تا دچار رکود نشود و با شتاب و سرعت بیشتری گام‌های بلندی برداشته شود.

رنجبرزاده افزود: به نظر بنده در گام دوم انقلاب یک موضوع بسیار اهمیت دارد و آن نیز توجه به قشر جوان، تخصص و افراد متخصص و متعهد جوان در برنامه‌ها است.

وی در پاسخ به این سوال که برای تحقق این امر دولت و مجلس چه کارهایی باید انجام دهند گفت: باید به دنبال حفظ، حراست و پاسداری از این موقعیت باشیم و جهش و حرکت برای تداوم راه و پیمودن این مسیر و فتح قله‌های بعدی ریل‌گذاری درستی صورت گیرد که از جوانان بهره‌برداری شود.

صنعت و دانشگاه باید با اشتغال پیوند بخورد

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: صنعت و دانشگاه باید با اشتغال پیوند بخورد و امید و نوید به جوانان یک موضوع بسیار با اهمیتی است و حتما باید در دستور کار و برنامه‌ریزی‌های مجلس و دولت قرار گیرد و کم کم باید در مسیری حرکت کنیم که دانش در پیش روی ما قرار می‌دهد یعنی شرکت‌های دانش‌بنیان و توجه به دانشگاه‌هایی که منجر به اشتغال، تولید و صنعت می‌شود که هم مجلس و هم دولت باید بر روی آن متمرکز و ریل‌گذاری کنند و فرصت‌ها را باید به جوانان واگذار کنیم./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده