قربانی مطرح کرد؛

بررسی مشکلات بیمه های درمانی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه نبود منابع مالی پایدار یکی از معضلات بیمه های درمانی است، گفت: محدودیت منابع مالی دولت و عدم برآورده شدن انتظارات کمیسیون بهداشت مجلس در بودجه، باعث شد وظیفه اصلی بیمه ها که اجرای همه سیاست های طرح تحول سلامت است، ابتر بماند.

 خانه ملت؛ محمدحسین قربانی در رابطه با مشکلات تامین و مدیریت منابع مالی پایدار در حوزه بیمه‌ها گفت: کار‌های بسیار خوبی در ایام اخیر و در قالب طرح تحول سلامت صورت گرفته است، بی تردید بیمه شدن بیش از 12 میلیون نفر، یکی از کارهای بسیار خوب این طرح بوده است.

تامین منابع مالی پایدار یکی از معضلات اصلی بیمه های درمانی

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نبود منابع مالی پایدار یکی از معضلات حوزه بیمه ها است، افزود: آنچیزی که در حال حاضر مد نظر ما بوده، تامین منابع پایدار و قابل توجه برای بیمه‌ها است، از طرفی محدودیت منابع مالی دولت به دلیل تحریم‌ها و عدم برآورده شدن انتظارات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در بودجه باعث شد وظیفه اصلی بیمه‌ها که اجرای همه سیاست های طرح تحول سلامت بود، ابتر بماند.

پرونده الکترونیک سلامت، کلید کاهش هزینه‌های سلامت

این نماینده مردم مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: آنچیزی که می‌تواند همه این سیاست‌ها را اجرایی کند، صرفه جویی در هزینه ها، اجراشدن پرونده الکترونیک سلامت و گایدلاین است، این مسیری است که در حال حاضر سازمان بیمه سلامت نیز در پیش گرفته است.

قربانی با تاکید بر اینکه وزیر بهداشت و درمان از مسئولان بودجه‌ای کشور بوده‌ و چهارچوب‌های مالی را به خوبی می‌شناسند، تصریح کرد: با مدیریت آقای نمکی بهتر می‌توانیم به سیاست‌های طرح تحول سلامت دست پیدا کنیم و آن چیزی که باید برای مردم در قالب بیمه همگانی و سلامت مهیا کنیم، تحقق پیدا کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: در بودجه 98 به صورت صد در صدی نمی‌توانستیم منابع مالی پایداری را برای بیمه سلامت محقق کنیم، اما امیدواریم با اجرای سیاست‌های درست و همراهی دولت، بتوانیم در بازه زمانی 2 الی 3 ساله به اهدافمان برسیم./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارائه خدمات بهداشتی و درمان، افزایش سلامت، بخش بهداشت و درمان، بهداشتی و درمانی