کمالی پور مطرح کرد ؛

عربستان سعودی بهای سنگینی در مقابل وابستگی خود به آمریکا پرداخت خواهد کرد

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:علت ادبیات سخیف و واژه هایی که ترامپ در مورد عربستان و حکام سعودی به کار می برد؛این است که آنها هرگز به خودباوری نرسند.

 خانه ملت؛ یحیی کمالی پور با اشاره به تحقیر و اهانت چندین باره عربستان سعودی از طرف ترامپ،گفت:طبیعی است وقتی کشوری در مقابل یک کشور قلدر و سلطه گر تسلیم شود، آن نهایت سلطه گری خود را اعمال می کند.

عربستان سعودی بهای سنگینی در مقابل وابستگی خود به آمریکا پرداخت خواهد کرد

وی با بیان اینکه عربستان سعودی در آینده بهایی سنگین در مقابل وابستگی خود به آمریکا پرداخت خواهد کرد،افزود:مطمئناً علت به کاربردن ادبیات سخیف و واژه هایی که ترامپ در مورد عربستان و حکام سعودی به کار می برد؛این است که آنها هرگز به خودباوری نرسند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحقیر عربستان سعودی در واقع توهین به جهان اسلام است،مطرح کرد:علیرغم همه ظرفیت‌های اقتصادی که در عربستان و کشورهای منطقه وجود دارد؛ آمریکا می‌خواهد آنها را غارت کند و راه این چپاول و غارت را در این می‌بیند که آنها هرگز خودشان را باور نکنند و باور نداشته باشند و خودشان را متکی به آمریکا بدانند.

ترامپ با اهانت به گاو شیرده خود بساط سرگرمی طرفدارانش را فراهم می‌کند

وی با اشاره به رفتار قلدرآبانه ترامپ در مقابل کشورهای دنیا،مطرح کرد: عربستان به قدرت نظامی و حمایت های آنها از خودشان وابسته هستند، اصطلاح گاو شیرده را به کار می برند و حرف هایی که به عربستان می زنند، مانند اینکه آنها به جز پول هیچ ندارند،نشان دهنده تحقیر ترامپ و بیانگر این واقعیت است که وقتی افراد تحقیر می شوند؛قدرت عمل،اعتماد به نفس و قدرت انتخاب خود را از دست می دهند و در نتیجه برای این کشورها دیگر قدرت ها تصمیم می گیرند و به جای آنها حرکت می کنند.

عربستان عروسک خیمه‌شب‌بازی آمریکا

کمالی پور با بیان اینکه ترامپ از هیچ فرصتی دریغ نمی کند تا ضعف عربستان را در صورت نبود حمایت آمریکا به حاکمان این کشور گوشزد کند،تاکید کرد: آمریکایی ها می‌خواهند طوری جلوه بدهند که اگر آمریکا نباشد،عربستان و کشورهای منطقه هیچ حرکتی نخواهند کرد و در جامعه جهانی وجود نخواهند داشت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سکوت عربستان در مقابل توهین و اهانت ها از سر ناتوانی،استیصال و وابستگی است، تصریح کرد:آن ها به راحتی می توانند کشورهای منطقه و عربستان را عروسک خیمه‌شب‌بازی کنند و به هر طرف که می خواهند به حرکت در بیاورند./

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، تروریست ها، عربستان