سلیمی مطرح کرد ؛

طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: شورای نگهبان ۲۰ روز فرصت دارد طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را بررسی و نظرش را اعلام کند.

خانه ملت؛ اصغر سلیمی در خصوص روند رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس توسط شورای نگهبان، گفت: شورای نگهبان می تواند در مدت 20 روز این طرح اصلاحی را بررسی کند و اگر ایرادی را وارد می داند به قوه مقننه اعلام کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنابراین اگر شورای نگهبان نسبت به طرح ارسالی ایراداتی را بگیرد، این طرح باید در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و پس از اصلاح به صحن علنی برای بررسی توسط نمایندگان مجلس ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین اگر شورای نگهبان نسبت به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس ایرادی نگیرد و آن را تایید کند، این طرح مجددا به قوه مقننه ارائه می شود تا برای اجرایی شدن از سوی رییس مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون انتخابات مشتمل بر ۵۷ ماده که در جلسه علنی روز سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به تصویب نهایی رسیده بود را به شورای نگهبان ارسال کرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، انتخابات قوه مقننه، انتخابات مجلس