نوروزی مطرح کرد ؛

مبادله زندانیان ایران و آمریکا

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: از نظر حقوقی مشکلی ندارد که بین دو کشور تبادل زندانی انجام شود و ممکن است در تنش زدایی موثر باشد.

خانه ملت؛ حسن نوروزی در خصوص پیشنهاد ظریف برای مبادله زندانیان ایران و آمریکا، اظهار داشت: اگر چه با آمریکا در زمینه تبادل زندانی، قانونی وضع شده‌ای نداریم اما تبادل محکومین را می‌توانیم انجام دهیم.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران با کشورهایی مانند چین، کره جنوبی و بسیاری دیگر از کشورها توافقنامه مبادله زندانی دارد، بیان کرد: این پیشنهاد آقای ظریف بسیار مناسب است زیرا اگر زندانی در آمریکا داریم، بهتر است ادامه محکومیت خود را در ایران بگذارند تا خانواده وی بتوانند با او ملاقات کنند.

وی افزود: اگر آمریکایی‌ها نیز در زندان ایران هستند می‌توان به آمریکا تحویل داد تا آنها نیز بتوانند با خانواده خود ارتباط برقرار کنند. از نظر انسانی و حقوقی تبادل زندانی بین کشورها امر پذیرفته شده‌ای است.

نوروزی ادامه داد: اگر چه ما برای تبادل زندانی قانون و توافقنامه نداریم اما اینکه آقای ظریف اجازه گرفته‌اند و می‌توانند این کار را انجام دهند، از نظر انسانی و حقوقی این کار پذیرفته شده است و ممکن است حتی این اقدام در تنش‌زدایی بین طرفین موثر باشد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از نظر حقوقی مشکلی ندارد که بین دو کشور تبادل زندانی انجام شود و مجلس نیز می‌تواند در این زمینه قانونگذاری کند، گفت: لابی‌های صهیونیستی در آمریکا همواره علیه ایران از سر کینه برخورد کرده‌اند./

 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، زندان ها