پورمختار مطرح کرد ؛

سکوت معنادار سازمان ملل در مواجه با اقدامات ترامپ

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، معتقد است: ترامپ با هدف تامین منافع شرکت های سازنده سلاح، افزایش قدرت اقتصادی و درآمد ملی آمریکا از معاهده تجارت تسلیحات خارج شد.

 خانه‌ملت؛ محمدعلی پورمختار با یادآوری خروج آمریکا از «معاهده تجارت تسلیحات»، گفت: رویکرد دولت آمریکا در تسلیح کشورهای جنگ طلب مانند اسرائیل و عربستان که در فلسطین و یمن فاجعه می‌آفرینند و در خروج از معاهداتی چون تجارت تسلیحات نشان می‌دهد که مقامات این کشور به ویژه رئیس جمهورشان به دنبال تامین منافع شرکت‌های سازنده سلاح، افزایش قدرت اقتصادی آمریکا و درآمد ملی آمریکا هستند.

ترامپ اعتقادی به برقراری صلح در جهان ندارد

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت ترامپ اعتقادی به برقراری صلح در جهان از طریق نفروختن سلاح‌ ندارند، آمریکا با فروش سلاح زندگی بسیاری از مردم جهان را از هم پاشیده است.

وی با بیان اینکه امروز چهره واقعی آمریکا عیان شده است، افزود: این اقدامات برای کشورهای دنیا به ویژه کشورهای مسلمان که به طمع جلب حمایت آمریکایی‌ها با آنها همکاری و با سایر کشورها چون جمهوری اسلامی ایران دشمنی می‌کنند، پیامی دارد که از نیت ناپاک ترامپ پرده برمی‌دارد.

پورمختار تاکید کرد: آمریکا به دنبال کسب منافع خود است و برای این منظور به هر روشی دست می‌زند. متاسفانه مسلمانان در این چند سال بیشترین آسیب را به موجب این تصمیم‌ها و همکاری‌ها دیدند، آمریکایی به کمک گروه‌های تروریستی خود ساخته مانند داعش یا با کمک سعودی‌ها در سوریه، عراق، افغانستان، فلسطین یا یمن دست به کُشتار زدند و با خروج از معاهده تجارت تسلیحات می‌خواهند پرونده خود را سیاه‌تر کنند.

سکوت معنادار سازمان ملل در مواجه با اقدامات ترامپ

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سازمان ملل قطعنامه‌های مختلف دارد، با استناد به منشور ملل متحد هم می‌توان از این اقدامات آمریکا جلوگیری کرد اما کشورهای اثربخش در این خصوص ساکت هستند زیرا نگران به هم خوردن تجارت خود با آمریکا هستند، این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل با اتحاد می‌توانند آمریکا را از صحنه روزگار حذف و دخالت آنها را در دنیا امروز به حداقل برسانند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ «دونالد ترامپ»، خروج آمریکا را از «معاهده تجارت تسلیحات» که سال ۲۰۱۳ به امضای دولت وقت آمریکا رسیده بود اعلام کرد.

گفتنی است؛ معاهده تجارت تسلیحات (ATT) یک معاهده چند جانبه و با هدف کمک به صلح بین‌المللی در شرایطی عنوان شد که تجارت بین‌المللی سلاح‌های متعارف را تنظیم می‌کند. این قانون در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۴ به اجرا درآمد و ۱۰۱ کشور این معاهده را تصویب کرده‌اند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، تحریم اقتصادی، تروریست ها، صلح، صلح طلبی