میرزاده مطرح کرد ؛

ضرورت توجه به صنعت گردشگری کشاورزی در روستاها

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس از مفغول ماندن گردشگری کشاورزی در کشور انتقاد کرد و گفت: متاسفانه رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما برنامه های مناسبی برای معرفی این ظرفیت ها ندارند.

   خانه ملت ؛ سیدحمایت میرزاده با انتقاد از اینکه گردشگری کشاورزی در کشور مغفول مانده است، گفت: در حالی که ظرفیت های زیادی در مناطق کشور برای پرداختن به این مهم و درآمدزایی وجود دارد.

ظرفیت‌های گردشگری کشاورزی به دنیا معرفی نشده است

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی، افزود: به عنوان مثال در گرمی مغان فضای فوق العاده زیبا و بی نظیری وجود دارد که قابلیت تبدیل به قطب گردشگری کشاورزی را دارد اما متاسفانه این ظرفیت ها را نتوانستیم به دنیا معرفی کنیم.

وی ادامه داد: فرآیند و مراحل کاشت، داشت و برداشت به اندازه ای زیبا است که گردشگران زیادی علاقه مند هستند صفر تا صد این فرآیندها و همچنین همدلی و هماهنگی میان کشاورزان را از نزدیک مشاهده کنند؛ البته فرآیند دامداری و دامپروری و مهمتر از این تولید لبنیات نیز می تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی توسعه گردشگری کشاورزی را نیازمند همت جدی مسئولان دانست و افزود: در اغلب استان های شمال غرب و غرب کشور پتانسیل و ظرفیت های زیادی وجود دارد که می توانند به قطب گردشگری کشاورزی تبدیل شوند البته متاسفانه رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما برنامه های مناسبی برای معرفی این ظرفیت ها ندارند.

ارتقای زندگی در روستاها و همچنین کنترل مهاجرت و حاشیه نشینی مستلزم توجه به صنعت گردشگری کشاورزی در روستاها

میرزاده یادآور شد: ارتقای زندگی در روستاها و همچنین کنترل مهاجرت و حاشیه نشینی مستلزم توجه به صنعت گردشگری کشاورزی در روستاها است در این رابطه برخی روستاییان به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی به اجبار روستاها را ترک و به مرکز استان ها و کلان شهرها مهاجرت کرده و به حاشیه نشینی، دستفروشی و مشاغل کاذب روی می آورند در حالی که توجه به گردشگری کشاورزی می تواند درآمد پایدار را برای کشاورزان به همراه داشته و عاملی موثر برای جلوگیری از مهاجرت آنان باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد روستا، بخش گردشگری، تعاونی تولید روستایی، تور های گردشگری، توسعه گردشگری