نوریان مطرح کرد؛

اروپایی ها قدرت مقابله با تصمیمات یک جانبه آمریکا را ندارند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به انفعال اروپایی ها در مقابل لغو معافیت تحریم های هسته ای، گفت: اروپایی ها قدرت تاثیرگذاری بر روند تصمیم گیری آمریکا ندارند.

 خانه‌ملت؛ اردشیر نوریان درباره عملکرد اروپایی‌ها در مقابل لغو معافیت تحریم‌های هسته‌ای ایران، گفت: اروپایی‌ها در جریان توافق برجام از ابتدا تاکنون به عنوان یک متغیر تحت تاثیر آمریکا عمل کرده است.

اروپایی‌ها قدرت مقابله با تصمیمات یک جانبه آمریکا را ندارند

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها در جریان تنظیم توافقنامه هسته‌ای و بعد از روی کار آمدن ترامپ و خروج آمریکا از برجام نشان دادند که قدرت مقابله با تصمیمات یک جانبه آمریکا را ندارند.

وی افزود: در موضوعات اخیر اعم از خرید نفت و معافیت‌های هسته‌ای هم نشان دادند که قدرت تاثیرگذاری بر روند تصمیم‌گیری ایالات متحده آمریکا را ندارند بنابراین در این شرایط نباید موجب امیدواری کاذب نسبت به نقش‌آفرینی اتحادیه اروپا پیدا کنیم.

لزوم مقابله با طرف‌های توافقنامه برجام بر اساس متن توافق

نوریان یادآور شد: جمهوری اسلامی بر اساس متن توافقنامه و با استفاده از مکانیزم‌های مندرج در برجام باید اقداماتی را انجام دهیم که بیشتر از این در موضوع برجام متضرر نشویم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها به اتخاذ مواضع سیاسی و صدور بیانیه و حمایت لفظی از جمهوری اسلامی ایران در برابر آمریکا بسنده کردند که این نوع حمایت هم رو به کاهش است.

روسیه و عمان هم بر اساس منافع خود عمل خواهند کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخورد روسیه و عمان به عنوان کشورهایی تحت تاثیر لغو معافیت هسته‌ای ایران، گفت: به نظر روسیه و عمان هم بر اساس منافع خود عمل کنند لذا انتظاری از این دو کشور برای مقابله با اقدامات یک‌جانبه آمریکا ندارم./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، تحریم ها