کاظمی مطرح کرد ؛

آغاز بررسی لایحه قانون جامع انتخابات در کمیسیون امور داخلی کشور

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوعش گفت: کارگروهی برای بررسی لایحه قانون جامع انتخابات تشکیل شد.

 خانه ملت؛ سید حمیدرضا کاظمیدر تشریح نشست دوشنبه (16 اردیبهشت ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بود وزیر کشور برای پاسخ به سوال نمایندگان به کمیسیون بیاید که در این بین 8 نفر از 10 نفر نماینده سوال کننده، سوال خود را پس گرفتند و وزیر نیز در کمیسیون حاضر نشد و سوال 2 نفر دیگر به صحن علنی ارجاع داده شد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بررسی کلیات لایحه جامع انتخابات در این کمیسیون اشاره و عنوان کرد: کارگروهی برای بررسی این لایحه تشکیل شد.

وی افزود: در حال حاضر اصلاح قانون انتخابات در مجلس تصویب و به شورای نگهبان رفته است. در صورتی که این اصلاحات مورد موافقت شورای نگهبان واقع شود در لایحه نیز گنجانده خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر زمان که لایحه قانون جامع انتخابات به تصویب برسد و به مرحله اجرا درآید قوانین قبلی مثل قوانین انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها که جداگانه تدوین شده بود کأن لم یکن تلقی شده و همگی در قالب قانون جامع انتخابات اجرا می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، انتخابات مجلس