فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

فضاسازی افراطی گری و ضد ایرانی ، بی سابقه در آمریکا

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نباید به رفتن ترامپ دل بست، گفت: برنامه ریزی کشور باید برای بدترین شرایط بوده و آمادگی لازم برای هر نوع شرایطی را داشته و مراقب باشیم در مسیری که آمریکا می خواهد حرکت نکنیم.

  خانه‌ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه تصریح کرد: فضای افراطی گری و ضد ایرانی ، اسلامی بی سابقه ای در آمریکا شکل گرفته و ترامپ بخشی از این فضای حاکم بر آمریکا است که تریبون و قدرت کافی را در آمریکا برای موج سواری بر این فضا دارد و ما نباید کل مناسبات خارجی‌مان را با آمریکا تعریف کنیم، چون این به معنای بازی در میدان افراطیون آمریکا است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی افزود: قطعا اگر شخصی غیر از ترامپ در آمریکا حکومت می کرد شرایط بهتر بود و تا کنون در این حد اجماع ضد ایرانی در کاخ سفید نبود وبهترین راهکار برای مقالبه با این شرایط حرکت بر اساس قوانین بین المللی و تاکید بر آنها است تا سایر کشور های دنیا در کنار آمریکا قرار نگیرند.

جمهوری اسلامی نباید وارد فضای تقابلی با آمریکا شود چرا که واشنگتن به دنبال همین تقابل است تا بتواند سیاست‌های خود را اعمال کند لذا جمهوری اسلامی باید آمریکا را نیز جزئی از معادلات جهانی بداند.
وی تاکید کرد: راه مقابله با یکجانبه گرایی یکجانبه عمل کردن نیست وما نباید به گونه ای عمل کنیم که وارد فضای تقابلی با آمریکا شویم چرا که آمریکا به دنبال همین سیاست است و دستگاه دیپلماسی باید آمریکا ار جزئی از معادلات جهانی بداند نه اصل هدف و با سایر کشور ها تعاملات را گسترش دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد:حرکت در چارچوب قوانین بین‌المللی یعنی استفاده از سازوکارهای بدون آمریکا و کشورمان چنین ظرفیتی را دارد و ما باید سطح خود را به توان چانه‌زنی قبل از برجام برگردانیم و در این راه هم دلیلی ندارد وارد فاز افراطی شویم./

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، رژیم صهیونیستی