خبر

مسیر شما: اخبار ثبت معاملات ارزی در سامانه ارزی
ثبت معاملات ارزی در سامانه ارزی

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: عدم ثبت معاملات ارزی در سامانه ارزی یا ثبت ناقص یا خلاف واقع اطلاعات مربوط به معاملات در سامانه توسط صرافی، بانک یا موسسه مالی- اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی در حکم قاچاق ارز است.

خانه ملت؛ سیدحسن حسینی شاهرودی در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: در جلسه امروز کمیسیون پیشنهادات اصلاحی قوه قضاییه درباره لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار گرفت که موادی از آن تصویب شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، افزود: در زمان بررسی این لایحه رییس ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز و رییس سازمان تعزیرات حکومتی حضور داشتند که نظرات آنها در خصوص مواد اخذ شد.

حسینی شاهرودی در تشریح تعریف قاچاقچی حرفه ای در لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اظهار کرد: قاچاقچی حرفه ای شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش از 10 میلیون تومان باشد.

ورود یا خروج ارز از کشور بدون تشریفات قانونی به عنوان قاچاق ارز محسوب می شود

وی افزود: در یکی از مواد این لایحه موارد قاچاق ارز مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس ورود یا خروج ارز از کشور بدون رعایت تشریفات قانونی یا از مسیرهای غیرمجاز به عنوان قاچاق ارز محسوب می شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عدم ثبت معاملات ارزی در سامانه ارزی یا ثبت ناقص یا خلاف واقع اطلاعات مربوط به معاملات در سامانه توسط صرافی، بانک یا موسسه مالی- اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی در حکم قاچاق ارز است، تصریح کرد: عدم ارائه صورتحساب خرید معتبر یا ارائه صورتحساب خرید خلاف واقع یا دارای اطلاعات ناقص به مشتری توسط صرافی، بانک یا موسسه مالی- اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی نیز در حکم قاچاق ارز محسوب می شود./
 

نظر شما
مشخصات خبر