فولادگر مطرح کرد ؛

کیفیت، بهره وری، خلاقیت و نوآوری ضامن رونق تولید است

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی گفت:در بازدید از سازمان ملی استاندارد، نقش استاندارد و کیفیت در رونق تولید مورد بررسی قرار گرفت.

 خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر در تشریح بازدید روز گذشته کمیسیون متبوعش از سازمان ملی استاندارد، گفت: نقش استاندارد و کیفیت در رونق تولید مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی از برنامه‌های سازمان ملی استاندارد با محور رونق تولید ارائه شد.

استاندارد، ترمزی برای رونق تولید نیست

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: به زعم مسئولان سازمان ملی استاندارد، استاندارد نه تنها ترمز و مانعی برای رونق تولید نیست بلکه می‌تواند با رقابت پذیر کردن تولید، نقش تسهیل‌گر را ایفا کند که تحقق این امر در گرو استانداردسازی و افزایش کیفیت است.

وی اظهار کرد: راهکارهای لازم برای رونق تولید با استفاده از ارتقا کیفیت در پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد در دست بررسی است.

کیفیت، بهره وری، خلاقیت و نوآوری ضامن رونق تولید است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: رونق تولید در شرایط کنونی به کیفیت، بهره وری، خلاقیت و نوآوری نیاز دارد. کیفیت با رعایت استانداردهای جهانی محقق می شود به همین دلیل سازمان ملی استاندار باید تمام توان خود را برای بهبود این وضعیت به کار برد.

فعالیت سازمان ملی استاندارد باید فرابخشی باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد باید به عنوان مرجع باشد، تصریح کرد: فعالیت سازمان ملی استاندارد باید فرابخشی باشد و اختیارات و نفوذ بسیاری در دستگاه‌ها داشته باشد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی با بیان اینکه تولیدات کشور باید از طریق ارتقا کیفیت رونق پیدا کند، ادامه داد: موضوعاتی مانند برندسازی، نشان استاندارد، استاندارد در خودروسازی، مسکن، ساختمان و فرآورده‌های غذایی مورد بررسی قرار گرفت سازمان استاندارد باید علیرغم اینکه استاندارد را در تمام حوزه‌ها بررسی می‌کند واحدهای تولیدی را نیز تشویق کنند تا برند تجاری معتبری برای خود به دست آورند./

 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، استاندارد، استانداردهای جهانی، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، رونق، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی