صفاری نطنزی مطرح کرد ؛

احتمال خروج ایران از برجام

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: گمان نمی کنم که در مجموعه مسئولان جمهوری اسلامی ایران، موضوع خروج ایران از برجام طرفدار زیادی داشته باشد، می توانیم در چهارچوب برجام، علیه آمریکایی ها اقداماتی را انجام دهیم.

 خانه‌ملت؛  مرتضی صفاری نطنزی در خصوص احتمال خروج ایران از برجام، اظهار داشت: عدم استفاده ایران از منافع پیش بینی شده برجام به دلیل اقداماتی که آمریکایی‌ها انجام داده‌اند، واقعیت دارد و نمی‌توان آن را انکار کرد.

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خروج ایران از برجام نیاز به ارزیابی دقیق دارد که آیا منفعتی برای ایران به دنبال دارد یا اینکه آثار مخربی برای کشور دارد؟.

وی افزود: حضور در برجام، ایران را از خطر برخی مسائل سیاسی، امنیتی و بین‌المللی دور نگه می‌دارد و نباید از چنین آثار برجامی چشم‌‌پوشی کرد.

صفاری نطنزی ادامه داد: کارشناسان حوزه بین‌الملل در خصوص چگونگی حفظ برجام و خروج ایران از توافق هسته‌ای، به راحتی مجوز خروج ایران را نمی‌دهند.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی گفت: خروج ایران از برجام می‌تواند مجوزی به آمریکا و همراهانش بدهد تا بهانه‌ای را ایجاد کنند و در شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه‌های سابق احیا شود و وضعیت را از حال حاضر نیز بدتر کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گمان نمی‌کنم که در مجموعه مسئولان جمهوری اسلامی ایران، موضوع خروج ایران از برجام طرفدار زیادی داشته باشد، یک سری اقداماتی را می‌توانیم علیه آمریکایی‌ها در برجام انجام دهیم، برخی موارد را می توانیم انجام دهیم که نقض برجام نباشد و از طرفی دیگر به آمریکا فشار وارد کند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، سازمان ملل