ابطحی مطرح کرد ؛

تاکید واشنگتن مبنی بر آزاد کردن آمریکایی های زندانی در ایران

ابطحی اعتقاد دارد طرح مسئله آزاد کردن آمریکایی های زندانی در ایران راستای معرفی ایران به عنوان کشوری ضد حقوق بشر به افکار عمومی دنیا است.

 خانه ملت؛ سید محمد جواد ابطحی با اشاره به تاکید واشنگتن مبنی بر آزاد کردن آمریکایی‌های زندانی در ایران، گفت: آمریکایی ها درصدد آزادسازی زندانیان خود نیستند بلکه می خواهند در کشورمان حاشیه پردازی کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع امروزه کشورمان با تحریم های ظالمانه مواجه است و بر این اساس دولت موظف به گره گشایی اقتصادی است اما دولتمردان کاخ سفید با طرح چنین موضوعاتی می خواهند دولت را از مسیر اصلی خود خارج کنند.

وی ادامه داد: به عبارتی آمریکایی ها می خواهند تفکر خاصی را در برخی از مسئولان ایجاد کنند مبنی بر اینکه اگر اقدام به تبادل زندانیان آمریکایی کنیم، کاخ سفید در حوزه رفع تحریم ها اقداماتی انجام خواهد داد.

ایالات متحده با طرح مسئله زندانیان آمریکایی در ایران می خواهد کشورمان را ناقض حقوق بشر معرفی کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه نباید از ابعاد بین المللی طرح موضوع آزادسازی زندانیان آمریکایی غافل شویم، تصریح کرد: در واقع ایالات متحده می خواهد با طرح مسئله یاد شده ایران را به عنوان کشوری ضد حقوق بشر به افکار عمومی دنیا معرفی کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا می خواهد اروپا را با خودش همراه کند لذا طرح این موضوع می تواند ابزاری برای ایجاد همگرایی بیشتر باشد، خاطرنشان کرد: زیرا کشورهایی مانند انگلیس نیز در این راستا نمونه هایی مانند نازنین زاغری را دارند و زمینه برای اتحاد بیشتر را فراهم می کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت از اینکه چهارم ماه مه که هزارمین روز "بازداشت غیرقانونی" ژیو وانگ در ایران است در اندوهیم. از حکومت ایران می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر ژیو وانگ و تمامی افراد آمریکایی را که ناعادلانه بازداشت شده‌اند و افراد مفقود را فوراً آزاد کند.

ژیو وانگ به جرم جاسوسی در ایران دستگیر و به ۱۰ سال حبس در زندان اوین محکوم شده است./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، حقوق بشر، حقوق بین الملل، زندان ها