نوریان مطرح کرد؛

اعزام هواپیماهای بمب افکن آمریکایی در راستای پشتیبانی از فشارهای اقتصادی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اعزام هواپیماهای بمب افکن آمریکایی به خاورمیانه برای پشتیبانی از فشارهای اقتصادی است.

خانه ملت؛ اردشیر نوریان  با اشاره به اهداف پشت پرده اعزام ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن آمریکایی به خاورمیانه، گفت: اخیرا آمریکایی ها فشارهای بسیار زیادی اعم از تنگ کردن حلقه تحریم های اقصادی، لغو معافیت فروش نفت، لغو معافیت های هسته ای و غیره را به کشورمان وارد کرده اند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون جنگ اقتصادی سنگینی بین ایران و آمریکا وجود دارد، اظهار کرد: بنابراین برای پشتیبانی از تحریم های اقتصادی در راستای تن دادن کشورمان به خواسته هایشان و همچنین چشم پوشی از مواضع اصولی در مسائل تحولی آسیای غربی اجرای عملیات روانی سنگین را در دستورکار دارند.

اعزام هواپیماهای بمب‌افکن آمریکایی به خاورمیانه برای پشتیبانی از فشارهای اقتصادی است

وی ادامه داد: به عبارتی می توان اذعان کرد اعزام ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن آمریکایی به خاورمیانه گامی در راستای تحکیم جنگ روانی و پشتیبانی از فشارهای اقتصادی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد:آمریکایی ها برای توجیه این اقدامشان اعلام کردند این رفتارشان در راستای آرایش جنگی نیست اما در واکنش به اقدامات کشورمان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید تاکید کرد که این موضع گیری دولتمردان کاخ سفید سرپوش گذاشتن بر اقدامات یکجانبه علیه کشورمان و خروج از برجام است و اصلا پایه و اساس ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرده است که آمریکا در واکنش به آن‌چه "برخی نشانه‌ها و هشدارهای مشکل‌ساز و جنگ‌افروزانه" از سوی ایران خوانده، ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن به خاورمیانه می‌فرستد.

به گفته جان بولتون، ناوهای هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن با هدف "ارسال پیامی واضح و بی‌تردید به حکومت ایران مبنی بر این که هر گونه حمله به منافع آمریکا یا متحدانمان با شدت عملی بی امان مواجه خواهد شد" به کار گرفته شده‌اند./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، خاورمیانه، هواپیما