نوروزی مطرح کر؛

مراوده با ارز ملی موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اگر حذف دلار از نظام اقتصادی ایران در دستور کار قرار گیرد، فراورده های نفتی بازتولید شود، تقویت پالایشگاه ها را پیگیری کرده و خط لوله انتقال گاز از پاکستان به هند را تقویت کنیم، در نهایت ایران بر تحریم ها پیروز می شود.

خانه‌ملت؛ حسن نوروزی در خصوص اینکه باید نظام بودجه‌ای کشور را اصلاح کنیم، اظهار داشت: اصلا نباید چشم امید به اروپا داشته باشیم تا جای خالی آمریکا در برجام را پُر کند، بلکه باید قمیت‌ها را بر اساس ریال ببندیم و تولید فراورده‌ها، بنزین و گازوئیل را در دستور کار قرار دهیم، همچنین باید بنزین و گازوئیل را از سیستم بودجه‌ای حذف کنیم و بودجه را براساس مالیات و عوارض ببندیم.

درآمدهای حاصل از مالیات و عوارض باید صرف بودجه جاری کشور شود

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده، مالیات عادی و عوارض باید صرف بودجه جاری کشور شود و هر چه از نفت و گاز به دست می‌آید نیز باید برای سرمایه گذاری در کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: باید با قاچاق بنزین و گازوئیل مقابله کنیم و با قیمت عادلانه آن را به کشورهای همسایه در مرزهای خشکی و آبی بفروش برسانیم.

تکیه به نیروی کار داخلی ایران را از کمک اروپا بی‌نیاز می‌کند

نوروزی با بیان اینکه اگر به نیروی کار ارزان و جوان داخلی تکیه کنیم، نیازی به اروپا نداریم، ادامه داد: اگر حذف دلار از نظام اقتصادی ایران در دستور کار قرار گیرد، فراورده‌های نفتی بازتولید شود، تقویت پالایشگاه‌ها را پیگیری کرده و خط لوله انتقال گاز از پاکستان به هند را تقویت کنیم، در نهایت ایران بر تحریم ها پیروز می‌شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه بگوییم خروج آمریکا ما را بدبخت کرده و عدم تلاش اروپا برای حفظ منافع برجامی ایران نشان دهنده چشم امید داشتن به اروپا و آمریکا است در حالیکه این کشورها اصلا نمی‌خواهند اسلامی باقی بماند.

وی افزود: ریگان وقتی به منطقه حمله کرد گفت، جنگ صلیبی ها با مسلمانان شروع شده است، آن‌ها از اول با اسلام درگیر بوده‌اند و باید خود را تقویت کنیم. باید به نیروهای جوان و داخلی تکیه کنیم و نفت را به صورت خام نفروشیم و به این صورت صورت کشورهای آسیای شمالی، هند، پاکستان و افغانستان، محصولات ما را خریداری می‌کنند.

مراوده با ارز ملی موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود

نوروزی اظهار داشت: با کشورهایی مانند ترکیه، ترکمنستان، افغانستان و پاکستان باید با ارزهای ملی آن‌ها مراوده کنیم و اقتصاد مقاومتی یعنی تحقق این سیاست‌ها که می‌تواند برای کشور راهگشا باشد.

وی افزود: عده‌ای اقتصاد مقاومتی را به 2 بخش درون زا و برون زا تقسیم می کنند و مراوده با بیرون را فقط اروپا و آمریکا می‌دانند، در حالی که این طور نیست، پایه اقتصاد مقاومتی به درون زا بودنش است.

برای فروش نفت ایرام اصلا نیازی به حمل و نقل با کشتی نیست/ در مرز می‌توانیم نفت بفروشیم

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از ابتدا نباید به شرکت‌هایی مانند "شل" و "توتال" تکیه می‌کردیم و باید با شرکت‌های داخلی تکیه و تقویت کنیم و فراورده های نفتی، گازی و پتروشیمی را بفروش برسانیم، اصلا نیازی به حمل و نقل این محصولات با کشتی نیست و می‌توانیم در مرزهای آبی و خاکی این محصولات را با قیمت عادلانه بفروش برسانیم./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد بدون نفت، اقتصاد نفتی، توانایی شرکت ملی نفت ایران برای بازاریابی و فروش نفت، خام فروشی، مرز