میرزایی مطرح کرد ؛

کاهش سطح تعهدات برجامی ایران هشداری به اروپایی ها بود

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:کاهش سطح تعهدات برجامی ایران هشداری به اروپایی ها بود تا متوجه عواقب رفتار غیر مسئولانه خود بشوند و امروز بقای برجام در گرو رفتار آنها است.

خانه‌ملت؛ قاسم میرزایی نیکو تصریح کرد: اقدام اخیر ایران بر اساس نظر سران نظام بود و به هیچ وجه به معنای خروج از برجام و NPT نیست و ما باید با زبان منطق و گفت و گو به دنیا بفهمانیم که ناقض برجام نبوده ایم و طرف های اروپایی شصت روز فرصت دارند تا رفتار خود را اصلاح کنند و نشان دهند پایبند به قوانین بین المللی هستند.

وی افزود: بخش خصوصی اروپا تحت تاثیر آمریکا شاید توان گسترش مراودات اقتصادی با ایران را نداشته باشند اما دولت های اروپایی می توانند در مسیر حفظ برجام منافع ایران را تامین کنند و نشان دهند که به قوانین بین المللی پای بند هستند.

عضو کمیسیون امور داخلی وشوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:مسئولیت دستگاه دیپلماسی از گذشته سخت تر شده و باید از هر ظرفیتی برای رساندن صدای جمهوری اسلامی ایران به جهانیان استفاده کنند، دنیا را متوجه کنند اگر برای برجام اتفاقی رخ دهد مسئولیت برعهده طرف های خارجی برجام است./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)