حاجی دلیگانی مطح کرد ؛

واکنش غربی ها به تصمیمات جدید برجامی ایران

حاجی دلیگانی گفت: اروپا نمی تواند هیچ تحریم ضدایرانی را بازگرداند زیرا پس از برجام نیز آن ها تحریمی را لغو نکرده بودند که اکنون بخواهند تحریم ها را بازگردانند.

خانه ملت؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی در خصوص واکنش غربی‌ها به تصمیمات جدید برجامی ایران، اظهار داشت: اینکه مسئولان غربی در خصوص ضرب الاجل 60 روزه ایران از بازگشت تحریم‌های اروپایی دم بزنند، یک بلوفی سیاسی است.
حاجی دلیگنی  بیان کرد: اروپایی‌ها به خوبی می‌دانند که تحریمی در مدت اخیر لغو نشده است که اکنون قرار باشد به واسطه سیاست‌های جدید ایران تحریم‌ها بازگردانده شود.

وی افزود: اروپایی‌ها می‌خواهند القا کنند که به واسطه روابط چندسال اخیر تحریم‌هایی لغو شده و اکنون با سیاست جدید ایران در قبال برجام، قرار است تحریم های ضد ایرانی عودت یابند.

حاجی دلیگانی در خصوص اینکه برخی مسئولان اروپایی رفتار جدید برجامی ایران برای امنیت جهان مخاطره‌آمیز می‌دانند، ادامه داد: آمریکایی‌هایی می‌خواهند نظم دلخواه خود را در جهان و منطقه برقرار کنند و هر کشوری که در مقابل سلطه آن‌ها بایستد را متهم به افراط گرایی می‌کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که آن‌ها به نوعی دنبال استقرار سبک و ارزش‌های آمریکایی در جوامع و کشورهای مختلف هستند و تبلیغات سنگینی با هدف اغوای ملل دنیا انجام می‌دهند تا مخالفانشان را از سر راه بردارند.

وی افزود: از طرف دیگر غربی‌ها از گروه‌های تروریستی کمک می گیرند تا اهدافشان را با فشار گروه‌های تروریستی مانند داعش پیش ببرند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکایی‌ها از داعش حمایت کردند و ایران در مقابلشان ایستاد و طبیعی است که ایادی آن‌ها مانند ناتوی شکست خورده عربی تلاش کنند تا چهره ایران را در جهان بد جلوه دهند اما موفق نمی‌شوند./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، تحریم اقتصادی، تروریستها، داعش