خجسته مطرح کرد ؛

آمریکایی ها به طور شفاف نقض قوانین بین المللی انجام دادند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس اعتقاد دارد ایران با کاهش سطح تعهداتش در برجام از وقت کشی اروپایی ها جلوگیری کرد تا بر این اساس از فرصت ها برای احقاق حق خودش استفاده کند.

 خانه ملت،؛ امیرخجسته با اشاره به تصمیم مهم شورای عالی امنیت ملی خطاب به کشورهای عضو برجام، گفت: برجام تعهدی چندجانبه است و بر این اساس 5+1 مقرر کردند تعهداتی را در قبال جمهوری اسلامی ایران انجام دهند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این راستا با روی کار آمدن دولت جدید ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک از سوی ترامپ به طور یکجانبه ملغی اعلام شد و بر این اساس آمریکا از اجرای تعهداتش سر باز زد.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها به طور شفاف نقض قوانین بین المللی انجام دادند، ادامه داد: در این میان اروپایی ها نیز تاکید بر حضور در برجام داشتند اما صرفا وقت کشی کردند و فرصت های احقاق حق را از این ایران گرفتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران می توانست خیلی زودتر از اینها اقدام متقابل انجام دهد و طبق مفاد برجام و قوانین بین المللی سطح عمل به تعهداتش را کاهش دهد اما حسن نیت خود را به دنیا نشان داد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین یادآور می شود عدم رعایت محدویت های مربوط به نگهداری ذخائر اورانیوم غنی شده و ذخائر آب سنگین امری مطابق با مفاد برجام و کاملا قانونی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شورای عالی امنیت ملی با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو برجام، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، از ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تروریست ها