حسینی کیا مطرح کرد ؛

جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم

سیدجواد حسینی کیا در مجلس اعتقاد دارد تصمیم مهم شورای عالی امنیت ملی خطاب به کشورهای عضو برجام، راه را برای حفظ و نجات این توافقنامه توسط اروپا را روشن کرد.

  خانه ملت؛ سیدجواد حسینی‌کیا با اشاره به تصمیم مهم شورای عالی امنیت ملی خطاب به کشورهای عضو برجام، گفت: این اقدام موضع گیری نظام اسلامی در قبال بدعهدی غربی ها بود.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون راه برای حفظ و نجات برجام برای اروپایی ها روشن است، اظهار کرد: در واقع طبق بیانیه شورای عالی امنیت ملی، کشورمان آمادگی دارد به مشورت های خود با اعضای باقی مانده برجام در تمامی سطوح ادامه دهد اما نسبت به هر اقدام غیر مسئولانه عکس العمل قاطع و سریع نشان خواهد داد.

وی اشاره به اینکه طرف های غربی تلاش می کنند دسیسه ای را علیه ایران محقق کنند، ادامه داد: در واقع آمریکایی ها نقش پلیس بد را بازی می کنند و در این بین اروپایی ها نیز نقش پلیس خوب را بر عهده گرفتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عبارتی مشاهده می شود که در مواجه با برجام، اروپایی ها تلاش کردند ایران را به حفظ برجام توصیه کنند اما در واقعیت خودشان نسبت به تعهدشان بی توجهی کردند.

حسینی کیا با اشاره به اینکه کاهش سطح تعهدات برجامی هشدای برای همپیمانان آمریکایی ها در منطقه است که هر چند وقت یکبار تلاش می کنند اقدامات ضدایرانی را انجام دهند، افزود: در واقع این اقدام قاطع جمهوری اسلامی به همگان نشان داد که تامین منافع ایران در صدر اولویت ها قرار دارد و در این راستا صبر استراتژیکش نیز حدی دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید یادآور شد اقدام اخیر کشورمان نمی تواند بهانه ای شود برای اینکه کشورهای غربی پرونده ایران را تحت فصل هفت منشور ملل متحد قرار دهند زیرا توافقنامه مذکور یکی از اسنادی است که خوشد مانع این امر محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شورای عالی امنیت ملی با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو برجام، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، از ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی