سلیمی مطرح کرد ؛

اقدام اخیر ایران به معنای خروج از برجام نیست

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اعتقاد دارد اقدام اخیر ایران به معنای خروج از برجام نیست بلکه بر اساس مفاد برجام این اقدام صورت گرفته و نمی تواند به دستاویزی برای محکوم کردن ایران تبدیل شود.

خانه ملت؛ اصغر سلیمی با اشاره به تصمیم مهم شورای عالی امنیت ملی خطاب به کشورهای عضو برجام، گفت: از زمانی که آمریکایی ها از برجام خارج شدند بیش از یکسال می گذرد و در این فاصله اقدام موثری از سوی اروپایی ها انجام نشده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام ایران کاملا مطابق مفاد توافقنامه برجام است، اظهار کرد: بر این اساس امروز نوبت کشورهای غربی برای اجرای تعهداتشان در قبال ایران اسلامی است و دیگر هیچ بهانه ای مورد پذیرش نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها در تلاش هستند با فشار اقتصادی، سیاسی و همچنین تهدید و قلدری از فعالیت های هسته ای صلح آمیز ایران در چارچوب برجام جلوگیری کنند، ادامه داد: این مهم در حالیست که این امر حق قانونی ایران است و هیچ کشوری نمی تواند مانع از آن شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن بیان اینکه در شرایط کنونی ایران به کشورهای باقی مانده در برجام 60 روز مهلت داده تا حقوق و منافع اولیه برجام را تامین کنند تا شرایط به حالت گذشته در توافقنامه بازگردد، تصریح کرد: در این بین باید یادآور شد اقدام اخیر ایران به معنای خروج از برجام نیست بلکه بر اساس مفاد برجام این اقدام صورت گرفته و نمی تواند به دستاویزی برای محکوم کردن ایران تبدیل شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید یادآور شد آمریکایی ها طی یک سال گذشته مفاد و قوانین برجام و همچنین قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده اند اما این امر با واکنش جدی غربی ها مواجه نشد از این رو هم اکنون زمان مواجه قطعی با این رخداد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شورای عالی امنیت ملی با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو برجام، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، از ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی