کاظمی باباحیدری مطرح کرد ؛

خروج آمریکا از برجام به معنای نقض مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد

باباحیدری اعتقاد دارد اروپایی ها باید در فرصت ۶۰ روزه پیش رویشان از فرصت دیپلماسی بهره خوبی ببرند زیرا صبر ایران نیز حدی دارد.

خانه ملت؛ علی کاظمی باباحیدری با اشاره به تصمیم مهم شورای عالی امنیت ملی خطاب به کشورهای عضو برجام، گفت: ایران طبق متن بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام تلاش کرد حقوق اولیه خودش در توافقنامه را احیا کند.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام به معنای نقض مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد محسوب می شود اما مشاهده شد طی یکسال گذشته در این راستا اقدام خاصی از سوی غربی ها صورت نگرفت، اظهار کرد: این مهم در حالیست که کاخ سفید بر خلاف قوانین بین المللی و مفاد برجام تحریم های ظالمانه و یکجانبه ای را علیه ایران اسلامی اجرایی کرد و این موضوع نیز با واکنش عملی کشورهای اروپایی مواجه نشد.

وی با تاکید بر اینکه کشورمان طی یکسال گذشته علی رغم اینکه منافعش در برجام تامین نشد با صبر و شکیبایی به تعهداتش عمل کرد، ادامه داد: این صبر استراتژی کشورمان محسوب می شود و به همگان نشان داد که پایبندی به تعهدات بین المللی در اولویت کاریش قرار دارد اما مشاهده شد که اروپایی ها صرفا اقدام به موضع گیری سیاسی کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی ها باید در فرصت باقی مانده 60 روزه سازوکار مربوط به بحث فروش نفت و حوزه بانکی را راه اندازی کنند، تصریح کرد: پیشنهاد می شود اروپایی ها از فرصت دیپلماسی پیش رویشان بهره خوبی ببرند زیرا صبر ایران نیز حدی دارد.

باباحیدری خاطرنشان کرد: باید به طرف های غربی یادآور شد در شرایط کنونی کشورمان دیگر خود را متعهد به رعایت محدویت های مربوط به نگهداری ذخائر اورانیوم غنی شده و ذخائر آب سنگین نمی داند اما اگر آنها به تعهداتشان عمل کنند شرایط به روال گذشته برخواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شورای عالی امنیت ملی با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو برجام، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، از ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند./

 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تروریست ها