رحیمی مطرح کرد؛

رویای سلطنت آمریکا بر جهان

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت:ترامپ منتظر تماس ایرانی ها نباشد.

 خانه ملت؛ علیرضا رحیمی در نشست علنی در نطق میان دستور خود گفت: ماه مبارک رمضان، ماه تفکر، عبادت و سخاوت و طهارت نفس و فضیلت است مهمترین بهره این ماه همدلی مسلمین با یکدیگر است. عدول از کینه و دشمنی ها بین مسلمانان و هوا و هوس ها و گذشت از دارایی به نفع برادر و خواهران ایمانی و همنوعان مهمترین آموزه ها و امتیازات رمضان است. غفران الهی و رحمت خداوند برای بندگانش نیز زیبا ترین عطر ماه رمضان است.

رویای سلطنت آمریکا بر جهان تعبیر نشد

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: پروژه جهانی شدن و یک جانبه گرایی در سیاست و اقتصاد به همت رهبران دانا و واقع نگر و ملت های رشید و مقاوم با چالش های جدی مواجه شده و رویای سلطنت آمریکا بر جهان تعبیر نشد، گسترش نفوذ جمهوری اسلامی ایران و نقش تداوم ساز بر امنیت پایدار منطقه و همچنین رشد اقتصادی خیره کننده چین و ژاپن دو شاهد عینی در حوزه سیاست و اقتصاد است.

وی اظهار داشت: وضعیت تنش حداکثری بدون اقدام نظامی برنامه ای است که آمریکایی ها گام به گام پس از خروج غیر قانونی خود از برجام آن را اجرا کرده اند طبیعی است ایجاد چنین تنش هایی همراه بی عملی و سکوت شرکای آمریکا در برجام با واکنش ایران مواجه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: اگرچه آمریکایی‌ها سعی در تحریک ایران به نقض برجام یا خروج از آن را دارند و در این تحریکات توانسته اند مطالبات افراطیون داخلی را نیز با خود همسو کند اما تصمیم‌گیرندگان محوری در ایران نشان دادند در سایه صبر راهبردی در برابر تنش‌آفرینی فزاینده ترامپ، تصمیمات واقع‌بینانه و مناسبی اتخاذ کردند.

ترامپ منتظر تماس ایرانی ها نباشد

این نماینده مجلس اظهار داشت: اگر چه تصمیمات و سیاست‌های ترامپ همه فرصت‌های برجام را برای شرکای خود در برجام مخدوش کرد اما تصمیم هوشمندانه ایران در مهلت ۶۰ روزه برای محدود کردن اقدامات برجامی فرصت ممتازی را در اختیار اعضای باقی مانده در برجام به ویژه اتحادیه اروپا قرار داده است تا با درک واقعی از شرایط، بهره‌مندی همه اعضا از برجام را تضمین کرده و در عمل همه تعهدات و توافقات را به واقعیت مورد انتظار برگردانند و از انحراف بیشتر در اجرای تعهدات برجامی خود با تحریک و زمینه سازی آمریکا جلوگیری کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق میان دستور خود گفت: آقای ترامپ منتظر تماس تلفنی از ایران نباشد، خودتان شماره 4 رقمی رئیس جمهور روحانی را بگیرید تا از واقعیت ماجرا آگاه شوید.

ساحت حوزه را از اندیشه های انحرافی پاسداری کنید

رحیمی تاکید کرد: متاسفانه در مواقعی شاهدیم که انحرافات ذهنی به نظریه های معتبر الصاق و موجب تشویش اذهان و شائبه آفرینی می شود، اخیرا عده ای تئوری سازی کرده اند که عصمت ظلیه بخشی از ولایت فقیه است، به این مضمون که ذیل عصمت ائمه این عصمت به غیر ائمه نیز تسری پیدا می کند و در سایه این نظر افراد عادی نیز به مقام عصمت می رسند، مدعی شده اند که تاکنون فقط دو نفر به مقام عصمت ظلیه رسیده اند و سومی هم نخواهد داشت.

وی گفت: از رهبری معظم و مراجع عظام و حوزه های علمیه می خواهم با هوشمندی لازم، ساحت حوزه را از اندیشه های انحرافی به نام دین و ولایت فقیه پاسداری کنند و اجازه ندهیم خلوت و اصالت نظریه های معتبر اعتقادی مشکوک و آلوده به انحرافات مختلف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: بی اثر کردن جایگاه و کارکرد نظارت بر مطبوعات و ورود مستقیم قوه قضاییه به تخلفات مطبوعاتی بر هم زدن ساختار قانونی و ایجاد آشفتگی و نگرانی در حوزه فرهنگ و سیاست است، نمی شود از بلوای بنزینی آفریده تسنیم، به سکوت و نظاره عبور کرد و تصویر نشریه پر نفوذ صدا را در کسر ساعاتی بهانه توقیف قرار داد.

توقیف نشریه "صدا" چالشی جدید فراروی مدیران و سردبیران نشریات و فعالان سیاسی قرار داده است

وی ادامه داد: تبعیض در هیچ مسند و فضایی پذیرفته نیست خصوصا در فضای قضا، البته برای ما روشن است که در سال 98 هر چه به انتخابات مجلس نزدیک می شویم چهره سازی صدا و سیما از یک طرف برای رویش و قطع کانال های ارتباطی رسانه و ابزار اعتماد جمعی نخبگان با مردم از طرف دیگر برای ریزش به مثابه دو لبه یک قیچی فضا ساز برای انتخابات عمل می کند.

رحیمی بیان داشت: در شرایطی که صدای مدیران روزنامه ها و نشریات از گرانی کاغذ هنوز طنین انداز است، توقیف نشریه "صدا" چالشی جدید فراروی مدیران و سردبیران نشریات و فعالان سیاسی قرار داده است که اگر قانون فصل الخطاب است پس با کدام خط کشی نامرئی و فراقانونی باید تنظیم شویم تا مشمول توقیف و توقف در نشر و فعالیت نشویم؟

زمین گیر کردن دولت در دستور کار مخالفان قرار گرفته است

رحیمی  عنوان کرد: در شرایطی که زمین گیر کردن دولت و سیاه نمایی خدمات و چشم بستن به موفقیت ملی و منطقه ای بین المللی او در دستور کار مخالفان قرار گرفته است تا حدی که زمزمه کودتای مدیریتی علیه دولت شنیده می شود حمایت از دولت و کمک به رئیس جمهور روحانی گزینه معقول و امید بخش می دانیم همچنان که رهبری معظم به هر دلیل از کلیت دولت حمایت فرموده و نسبت به انشقاق و تفرقه هشدار داده اند.

این نماینده مجلس افزود: البته که عملکرد برخی از وزیران جای نقد و گلایه جدی بجا گذاشته است و با حفظ نقدهای خود به مدیریت های میانی دولت به هیچ وجه از رای خود به دکتر روحانی پشیمان نیستیم به همان دلیل که مجلس لباس سپاه را به تن می کند تا انسجام ملی را به رخ بکشد، به همان دلیل و مصلحت حمایت از دولت و تبعیض از تنش ضرورت آشکار برای جریان های سیاسی و مدعیان مدیریت کشور است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تدبیر و امید همچنان ضرورتی حیاتی برای مدیریت کشور بوده و اصلاحات مستمر و فزاینده در رویکردها و روش ها نیاز همیشگی جامعه و کشور می دانیم./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا