میرزاده مطرح کرد ؛

مأموریت به مرکز پژوهش های مجلس درباره بررسی نحوه ادامه فعالیت دانشگاه های علوم پزشکی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مأموریت به مرکز پژوهش های مجلس درباره بررسی نحوه ادامه فعالیت دانشگاه های علوم پزشکی به صورت مجزا از وزارت علوم خبر داد.

 خانه ملت؛  سید حمایت میرزاده در تشریح نشست یکشنبه  ( 22 اردیبهشت ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: محورهای فرمایشات مقام معظم رهبری در هفته معلم در ۱۴ محور خلاصه شد که عبارتند از: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه تولید سرمایه انسانی، سند 2030، تربیت نیروی انسانی، سند تحول بنیادین، سازمان پژوهش، دانشگاه فرهنگیان، المپیادها، نشاط و ورزش، کنکور، امور پرورشی، معیشت معلمان، مدارس سیل‌زده، مهارت آموزی و اتحاد و وحدت.

دو هفته وقت به وزارت آموزش و پرورش برای ارائه برنامه در خصوص تحقق منویات رهبری

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: به وزارت آموزش و پرورش دو هفته وقت دادیم تا گزارش دهند که برنامه‌های آنها برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای آن در این محورها چیست.

وی همچنین ادامه داد: همچنین طرح استفساریه "آیا قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 1364 به عنوان یک قانون عام شامل قانون خاص مربوط به دانشگاه تهران در سال 1313 می‌شود؟" تصویب نشد.

میرزاده همچنین توضیح داد: درباره ادامه فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت مجزا از وزارت علوم بحث شد؛ قرار شد که یک ماه به مرکز پژوهش‌های مجلس وقت داده شود تا طرحی را در خصوص ادغام رشته‌های پزشکی در وزارت علوم تهیه کند.

بررسی اولویت‌های سال چهارم کمیسیون آموزش و تحقیقات

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: همچنین اولویت‌های سال چهارم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی و مقرر شد تک تک اعضای کمیسیون پیشنهادات خود را در مدت یک هفته برای هیات رئیسه کمیسیون ارائه دهند تا اولویت‌های سال چهارم کمیسیون مشخص شود./

پایان پیام

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، برنامه های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، علوم پزشکی