سلیمی مطرح کرد ؛

کمیته ای با محوریت مرکز پژوهش های مجلس برای بررسی لایحه مشارکت عمومی – خصوصی در کمیسیون امور داخلی کشور

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس از بررسی لایحه مشارکت عمومی – خصوصی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

خانه ملت ؛ اصغر سلیمی با اشاره به دستورکار جلسه دوشنبه ( 23 اردیبهشت ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه مواد 1 و 27 لایحه مشارکت عمومی – خصوصی با حضور مسئولان وزارت کشور ، وزارت اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه، سازمان ثبت اسناد و املاک ، شهرداری تهران ، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی به عنوان کمیسیون فرعی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماده یک لایحه مشارکت عمومی – خصوصی مربوط به کلیات و تعاریف بود که با موافقت اعضاء مورد تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماده 27 نیز مربوط به پروژه هایی مالکیت آن به طور دائمی در اختیار بخش خصوصی قرار داده می شود حق تغییر کاربری را ندارد و اگر این مهم انجام شود باید آن پروژه را به بخش دولتی بازگرداند و سازمان ثبت و اسناد نیز باید در زمان ثبت اسناد نسبت به این امر توجه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس با توجه به نکاتی که مطرح بود مقرر شد کمیته ای با محوریت مرکز پژوهش های مجلس تشکیل و این ماده مجددا مورد بررسی قرار بگیرد./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، صحن علنی