جبار کوچکی نژاد مطرح کرد ؛

ترسیم مسیردرست برای تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر آموزش و پروش فکر کند چنانچه منابع انسانی، نیرو و منابع مالی داشته باشد، به فعالیت های پرورشی نیز می پردازد در غیر این صورت فقط به آموزش توجه می کند، این تفکر غلطی است و نتیجه آن مصرف قلیان و سیگار بین دانش آموزان و یا همین فیلم هایی می شود که اخیرا در شبکه های مجازی توزیع شده است.

 خانه ملت ؛ جبار کوچکی نژاد با اشاره به آمار دانشگاه‌های علوم پزشکی و بهزیستی مبنی بر اینکه 31 درصد دانش‌آموزان سیگار و 51 درصد قلیان مصرف می‌کنند، گفت: درست است که درصدی از دانش‌آموزان قلیان و سیگار مصرف می‌کنند اما این آماری که داده شده و گفتند که بیش از 50 درصد از دانش‌آموزان قلیان مصرف می‌کنند، آمار درستی نیست.

آموزش و پرورش باید عقب گرد کرده و مسیر درست‌تری برای تعلیم و تربیت ترسیم کند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که آموزش و پرورش فعالیت‌های پرورشی و مشاوره‌های آموزشی را جزء فعالیت‌های دسته دوم خود می‌داند، دچار مشکل در بین دانش‌آموزان می‌شویم. اگر آموزش و پرورش فکر کند چنانچه منابع انسانی، نیرو و منابع مالی داشته باشد، به فعالیت‌های پرورشی نیز می‌پردازد در غیر این صورت فقط به آموزش توجه می‌کند، این تفکر غلطی است و نتیجه آن مصرف قلیان و سیگار و یا همین فیلم‌هایی می‌شود که اخیرا در شبکه‌های مجازی توزیع شده است.

آموزش و پرورش مسیر درست‌تری برای تعلیم و تربیت ترسیم کند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید عقب گرد کرده و مسیر درست‌تری برای تعلیم و تربیت ترسیم کند، تصریح کرد: چنانچه آموزش و پرورش این راه را در پیش گیرد دچار مشکل و بحران نخواهیم شد. به هر حال همانطور که آموزش و پرورش به دنبال استخدام معلم برای تدریس کلاس است، باید به همان اندازه نیز به فکر استخدام معلمان پرورشی و مشاور نیز باشد.

روش‌های سنتی دیگر برای دانش‌آموزان جواب نمی‌دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: مربیان و مشاوران جوان می‌توانند دانش‌آموزان را هدایت کنند چراکه روش‌های سنتی دیگر برای دانش آموزان جواب نمی‌دهد. این نیروی انسانی در حوزه پرورشی است که می‌تواند نافع باشد تا گرفتار این مسائل نشویم و امیدوارم که این موارد اصلاح شود./
 

برچسب ها

آموزش، آموزش عالی، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، تجهیز مدارس