خبر

مسیر شما: اخبار شرکت های دانش بنیان پیشرفت خوبی در تولید داروهای بیولوژیک و نوترکیب داشته اند
شرکت های دانش بنیان پیشرفت خوبی در تولید داروهای بیولوژیک و نوترکیب داشته اند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، ضمن تشریح موانع موجود در مسیر صادرات دارو تاکیدکردکه شرکت های دانش بنیان پیشرفت خوبی در تولید داروهای بیولوژیک و نوترکیب داشته اند که نویددهنده این است که ایران توانایی مستقل شدن در صنعت دارو را دارد.

  خانه ملت؛ احمد همتی در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه گره‌های تولید دارو در کشور را باز کنیم با اشاره به گره‌هایی که در این حوزه وجود دارد، گفت: ما موانع و مشکلاتی در صنعت دارویی کشور داریم که ناشی از بی‌ثباتی موجود در بازار است و هر تولیدکننده‌ای که بخواهد دایره فعالیت های خود را توسعه دهد باید در یک شرایط طبیعی و نرمال فعالیت کند و برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را داشته باشد.

نبود برقراری ارتباط با کارخانه‌های معتبر بین‌المللی خلاء موجود در حوزه تولید دارو

نماینده مردم سمنان و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته ارتباط قوی تولیدکنندگان دارو با شرکت‌ها و کارخانه‌های معتبر بین‌المللی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و این در حالی است که در شرایط کنونی این امکان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: بخشی از بی‌ثباتی بازار دارو به تامین ارز در این حوزه برمی‌گردد که عاملی در جهت تغییر مداوم قیمت‌ها شده است، از سوی دیگر ارتباطات بانکی هم مختل شده و باعث شده است تا شرکت‌های دارویی نتوانند مبادلات بانکی را به خوبی انجام دهند.

همتی خاطرنشان کرد: نبود دسترسی تولیدکنندگان دارو به تکنولوژی روز دنیا از دیگر مشکلاتی است که در این حوزه وجود دارد، ضمن اینکه وجود موانعی در مسیر واردات مواد اولیه دارو نیز مشکلاتی را در حوزه صادرات دارو ایجاد کرده که ناشی از بی‌ثباتی بوده که به کشور تحمیل شده است که متاسفانه برخی در داخل نیز بر آن دامن می‌زنند.

شرکت‌های دانش‌بنیان پیشرفت خوبی در تولید داروهای بیولوژیک و نوترکیب داشته‌اند

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: اگر بتوان موانع موجود در حوزه تولید دارو را برطرف کرد، به طور قطع صنعت داروسازی کشور می‌تواند جایگاه درخوری را در سطح بین‌المللی به دست آورد، کما اینکه در شرایط کنونی 97 درصد داروهای مورد نیاز را در داخل تولید می‌کنیم که گام مهمی است که در این حوزه برداشته‌ایم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون یک سری شرکت‌های دانش‌بنیان داریم که در تولید داروهای بیولوژیک و نوترکیب پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته‌اند که این اقدام نویددهنده این است که ایران توانایی مستقل شدن در صنعت دارو را دارد./
 

نظر شما
مشخصات خبر