علیرضا بیگی مطرح کرد ؛

تلاش اروپایی ها برای پایبندی یکطرفه ایران به برجام

علیرضا بیگی مجلس معتقد است حتی فرصت ۶۰ روزه به اروپایی ها برای اجرای تعهدات برجام زیاد است چرا که آنها هرگز به این تعهدات عمل نخواهند کرد.

 خانه ملت؛ احمد علیرضا بیگی تلاش برخی کشورهای اروپایی برای نگاه داشتن ایران در برجام را قابل پیش بینی دانست و گفت: آمریکا سال گذشته در چنین روزهایی از برجام خارج شد اما رئیس جمهور موضع محکمی در قبال آن نگرفت و یک سال خویشتنداری کرد و در حال حاضر نیز 60 روز دیگر فرصت به آنها داده است تا طرف 1+5 در جهت ایفای تعهدات خود گام بردارد.

14 گزارش مثبت آژانس درباره اجرای تعهدات برجام از سوی ایران نیز باعث نشده که طرف اروپایی به تعهدات خود عمل کند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تا کنون آژانس انرژی اتمی 14 بار طی گزارش هایی اعلام کرده است که به تعهدات خود عمل می کند اما طرف مقابل نه تنها گشایشی در برجام ایجاد نمی کند بلکه با تحریم های خود باعث ایجاد دشواری هایی برای ایران شده است.

وی افزود: تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشورمان در رابطه با برجام باید زودتر از اینها اتفاق می افتاد و حتی مهلت 60 روزه ای که به اروپایی ها داده شده نیز زیاد است.

علیرضابیگی در ادامه با بیان اینکه از دولت انتظار داریم با صداقت با مردم روبرو شود، عنوان کرد: علیرغم اینکه آمریکا خرید آب سنگین و اورانیوم غنی شده از ایران را تحریم قرار داده، دولت ما نباید اعلام کند که ما این محصولات را نمی فروشیم چرا که این بیان انفعالی است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اتفاقاتی که امروز کشور در حوزه سیاست خارجی با آن روبرو شده را نتیجه اعتماد بیجا به غرب دانست و خاطرنشان کرد: عدم گرفتن تضمین های لازم زمان مذاکرات برجام نتیجه باعث شده که امروز ما به همه تعهدات خود در این توافقنامه بین المللی پایبند باشیم اما طرف 1+5 از انجام پیش پا افتاده ترین تعهدات خود نیز سر باز بزند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اورانیوم، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)