جمالی نوبندگانی مطرح کرد؛

انفجار فجیره سناریو از پیش تعیین شده جان بولتون بود

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: انفجار فجیره سناریو از پیش تعیین شده جان بولتون بود اما صهیونیست ها و سعودی ها عجولانه و ناهماهنگ اجرا کردند.

خانه‌ملت؛ محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در خصوص انفجار در بندر فجیره امارات متحده عربی، گفت: سلسله اقدامات که از هم مجزا نیست در مدت اخیر انجام گرفته است، از سویی آمریکا جنگ تجاری علیه ما و در کنار آن جنگ روانی علیه مردم به راه انداخته است به نوعی که مردم مدام از یکدیگر می‌پرسند در آینده نزدیک جنگ نظامی می‌شود یا خیر؟

انفجار در فجیره همزمان با سخنرانی سردار سلامی در مجلس برنامه از پیش تعیین شده

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این رفتارها عدم ثبات در جامعه ایجاد کرده است، از طرفی هم به دنبال این هستند که فروش نفت جمهوری اسلامی را به صفر برسانند، پس از این اظهارات همزمان با سخنرانی فرمانده کل سپاه در مجلس که به بیان وضعیت دفاعی کشور پرداخته بود، انفجاری در بندر فجیره رخ داد.

وی افزود: امارات متحده عربی ابتدا این انفجار را تکذیب کرد اما بعد از آن فجیره اعلام کرد که این اتفاق رخ داده است، در مورد تعداد کشتی‌های آسیب دیده هم آمار مختلفی اعلام کردند و آن را به گزدن دیگران انداختند در حالی که بندر فجیره آن طرف بندر هرمز و ابتدای دریای عمان است.

امارات و عربستان به دنبال کِشاندن ترامپ به صحنه تنش در منطقه هستند

جمالی نوبندگانی یادآور شد: این وضعیت نشان می‌دهد انفجار در فجیره بر گرفته از سناریویی عجولانه و نا‌هماهنگ منطقه‌ای بود و به نظر امارات و عربستان با این اقدام به دنبال کِشاندن ترامپ به صحنه تنش در منطقه هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: این سناریو قطعا توسط مشاوران سرسخت ترامپ همچون جان بولتون تنظیم شده البته اسرائیل و سعودی‌ها هم در این سناریو نقش دارند، به خصوص در اجرا کمک فراوانی به آمریکا کردند./


 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، امارات، عربستان