نوروزی مطرح کرد ؛

ضرب الاجل شورای عالی امنیت ملی به اروپا تنها 60 روز است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است علیرغم اینکه اروپا را در اجرای برجام آزموده ایم با این حال مهلت دیگری به آنها دادیم تا ادعای صداقت خود را در این حوزه اثبات کنند.

 خانه‌ملت؛ حسن نوروزی  در خصوص تلاش اروپایی ها برای حفظ برجام از سوی ایران، گفت: آمریکا زمانی منافع خود را در تضاد با برجام دید از این رو از این توافق بین المللی فرار کرد و اروپایی ها نیز علیرغم اینکه به ظاهر از برجام خارج نشده اند اما در عمل همین نگاه را دارند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش مرکل برای حفظ برجام عنوان کرد: به نظر می رسد مرکل مخالفت ماهوی با جریان آمریکا و اروپا داشته باشد چرا که شخصیت او مستقل تر از سایر سران اروپایی است.

آمریکا و اروپا امتحان خود را در اجرای برجام به خوبی پس ندادند اما باز هم به آنها فرصت داده‌ایم تا در مهلت 60 روزه حسن نیت خود را اثبات کنند در غیر این صورت جمهوری اسلامی راهکار دیگری را در پیش خواهد گرفت.
وی در ادامه با بیان اینکه با این حال ضرب الاجل شورای عالی امنیت ملی به اروپا تنها 60 روز است، عنوان کرد: متأسفانه آمریکا و اروپا امتحان خوبی در حوزه برجام پس ندادند و از زمان پیش از انقلاب تا کنون نیز چه در زمان پهلوی، چه جنگ تحمیلی و چه جنگ های نرم و اقتصادی بعد از آن صرفا منافع خود را دیده و همواره بدخواه جمهوری اسلامی بوده اند.

نوروزی ادامه داد: مقامات ایران معتقد بودند باید صداقت طرف غربی را آزمود که با برجام آزمودیم و امروز به صورت کامل از سیاست های انگلیس، فرانسه و ایتالیا با خبر هستیم البته با این حال 60 روز دیگر نیز به آنها مهلت داده ایم تا صداقت خود را در عمل نشان دهند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی در صورت اراده می توانند به تعهدات خود در برجام به راحتی عمل کنند اما باید دید تا چه حد تحت تأثیر سرویس های جاسوسی جهانی قرار می گیرند و این 60 روز فرصت خوبی برای این آزمون است./

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی